Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Do zobaczenia w czerwcu!

Nominacje do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2017 otrzymało 91 solistów i duetów w czterech kategoriach wiekowych oraz 23 zespoły.

Przesłuchania trwały trzy dni w Konińskim Domu Kultury (od 3 do 5 marca). Przyjechało ponad 400 młodych zdolnych wokalistów z całej Polski. To rekord. Najmłodszy uczestnik eliminacji miał 4 latka, najstarsi po 16 lat.


Oceniało ich jury w składzie: Wanda Kwietniewska – muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, wiceprzewodnicząca SAWP (Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych) – Warszawa; Joanna Stefańska-Matraszek – solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyka – Warszawa; Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, pianista, twórca musicali, aranżer; przewodniczący jury – Warszawa oraz Ryszard J. Piotrowski – muzyk, aranżer, pedagog, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej dyrygentura; sekretarz jury – Konin.

Ci, którzy wyśpiewali sobie nominacje przyjadą do Konina w czerwcu na 38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca i będą rywalizować o Aplauzy i Grand Prix. Festiwal będzie trwał od 7 do 11 czerwca. To największe tego typu wydarzenie w Europie. Listy nominowanych do Festiwalu można znaleźć na stronie festiwaldzieciecy.pl.