Najmłodszych wokalistów (do lat 8) oraz zespoły wokalne przesłuchiwała dziś komisja artystyczna Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających do 39. MDFPiT. Było wesoło, kolorowo i bardzo energetycznie. Po długich obradach jury przyznało następujące nominacje:
Kategoria: zespół wokalny do 12 lat
1. FAMA
Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
,,RĘCE W GÓRĘ”
2. Dziecięcy Chórek PINOKIO
Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej
„UFOLUDEK”
3. SZALONE MAŁOLATY
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
„UCZMY SIĘ OD PSZCZÓŁ”
4. BAŁAGAN
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie
„IDZIE ORKIESTRA”
5. SONATKA
Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole
„BIEGNIJ PRZED SIEBIE”
6. RUPAKI
Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie
„POZNAJ SWOJE MORZE”
7. RABAN
Dom Kultury ,,Orle Gniazdo” w Poznaniu
„NIEIDEALNA”
Kategoria: zespół wokalny 13-16 lat
1. A’ VISTA
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
„PRZED ŚNIADANIEM”
2. FORTE
Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
„BOHEMIAN RHAPSODY”
3. FRAJDEJ
Szkoła Musicalu „Erato”, Stowarzyszenie Artystyczne „Erato” im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu
„FAITH”
4. THE MINTS
Trele Morele Punkt Kultury w Warszawie
„NIE MA JAK POMPA”
5. SZALONE
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
„HENIEK”
6. WIERCIPIĘTY
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
„CAN'T STOP THE FEELING!”
7. FANTAZJA
Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
„KRĄG ŻYCIA”
8. GRANDA
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni
„ADIEMUS”
9. DZIKIE WINO
Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie
„KISS FROM THE ROSES”
Kategoria wiekowa: do 8 lat
1. ZUZANNA WRÓBLEWSKA (8 lat)
Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
„LUBIĘ DESZCZYK”
2. MARLENA MŁYŃSKA (8 lat)
Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
„JESTEM KOTEM”
3. ZUZANNA STARZYŃSKA (7 lat)
Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli
„COLORS OF THE WIND”
4. ZUZANNA ENOZEL (7 lat)
Centrum Kultury w Pieszycach
„DWA ŚWIATY”
5. MARYSIA KURZYDLAK (7 lat)
Artystyczne Przedszkole „Świat Bajek” w Gorzkowicach
„PIOSENKA DREWNIANYCH LALEK”
6. RÓŻA FELUSIAK (8 lat)
Studio Piosenki i Tańca FART w Bielawie
„KAPELUSZE PEŁNE PŁATKÓW”
7. LAURA BĄCZKIEWICZ (7 lat)
Koniński Dom Kultury w Koninie
„CHOĆ MASZ MAŁO LAT”
8. HANNA FERFET (8 lat)
Centrum Kultury w Chojnie
„BIEDRONECZKI SĄ W KROPECZKI”
9. MILENA DYLA (8 lat)
Miechów
„WIECZORNY WALCZYK”
10. MARTYNA DRZEWIECKA (7 lat)
Przedszkole Publiczne w Powierciu
„PO RAZ PIERWSZY WIDZĘ BLASK”
11. AURELIA KLASS (8 lat)
Szkoła Podstawowa w Śmiłowicach
„MOTYLEM JESTEM”
12. BLANKA MAŁOLEPSZA (8 lat)
Szkoła Wokalno-Aktorska „FAMA” w Koninie
„OTULANKA”
13. MARTA FIBAKIEWICZ (6 lat)
Szkoła Wokalno-Aktorska „FAMA” w Koninie
„BYŁ SOBIE STRACH”
14. DAWID DZIEDZIC (8 lat)
Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie
„Z LIŚCIEM NA TRZY CZWARTE”
15. HELENA POPIEL (8 lat)
Stowarzyszenie TRYTON przy Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu
„LALECZKA Z SASKIEJ PORCELANY”
16. WŁADYSŁAW GĄGAŁA (5 lata)
Przedszkole Samorządowe nr 5 w Bełchatowie
„ZACZAROWANY FORTEPIAN”
17. ALEKSANDRA ZIEMNIAK (6 lat)
Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie
„TĘCZA”
18. VICTORIA KONYS (6 lat)
Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów „Kuźnia Talentów” w Gdyni
„KROPKA”
19. IZA KUBIAK (8 lat)
Szkoła Musicalu „Erato”, Stowarzyszenie Artystyczne „Erato” im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu
„GWIAZDA FILMOWA”
20. LENA KLEMBALSKA (8 lat)
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie
„ZOSIA SAMOSIA”
21. ALICJA BARTNIK (5 lat)
Stowarzyszenie „Galiarda” w Poznaniu
„KOCI WESOŁY ŚWIAT”
22. NATALIA KUBIŚ-MROSZCZYK (7 lat)
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
„DAJ MI RĘKĘ TATO”
23. ANTONINA MIRASZEWSKA (8 lat)
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu
„REKLAMA”