Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Czwartkowy koncert - Smolasty

Pytacie, pytacie więc odpowiadamy. W tym roku czwartkową (7 czerwca) imprezę 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie rozkręci SMOLASTY.


Na dyskotekę pod chmurką w rytmach r&b zapraszamy młodzież z miasta, uczestników festiwalu oraz gości. Będzie się działo. Start o godz. 20.30.
Smolasty to urodzony w 1995 roku wokalista, producent i autor tekstów pochodzący z Warszawy. Wśród swoich muzycznych idoli wymienia reprezentujących kanadyjską scenę muzyczną: duet Majid Jordan, Drake'a czy PARTYNEXTDOOR, a także pochodzącego z Los Angeles Kid Ink'a, którego ceni za podejście do muzyki i stawia sobie za przykład.
Jak czytamy w notatce o artyście opublikowanej przez popliller.pl, Smolasty swoją przygodę z muzyką rozpoczynał od rapu i funku, co zaowocowało założeniem zespołu, w którym grał m.in. na gitarze. Dorastając otaczał się przeróżną muzyką: od twórczości przełomu lat 60tych i 70tych, słuchanych z winylowych płyt taty, przez Chrisa Browna czy Omariona. Wszystko to sprawiło, że utwory Smolastego trudno zamknąć w sztywnych ramach gatunkowych.
Dziś Smolasty to znany artysta. Nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategorii muzyki rozrywkowej za ,,Fonograficzny Debiut Roku”. Do tego wyróżnienia przyczynił się zapewne sukces singla ,,Uzależniony”. W ciągu 2 tygodni został obejrzany na YouTube ponad 4 miliony razy.