Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

„Hity festiwalowe”

W 2011 roku Koniński Dom Kultury, organizator Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, ogłosił regulamin Konkursu Kompozytorskiego na Piosenkę Dziecięcą i Młodzieżową. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy twórcy tekstów i muzyki, profesjonaliści i amatorzy. W ten sposób KDK chciał uczestnikom festiwalu, i nie tylko, zaproponować nowy repertuar o najwyższych wartościach artystycznych.
 
Przed twórcami i jurorami postawiliśmy zadanie lapidarnie wyrażone przez Maksyma Gorkiego: Dla dzieci trzeba pisać jak dla dorosłych, tylko lepiej. Na kolejne konkursy nadesłano kilkaset kompozycji. Dzisiaj utwory nagrodzone i wyróżnione publikujemy. Materiał nutowy opracował  Ryszard J. Piotrowski, kierownik artystyczny Konin Band Orchestra towarzyszącej młodym wokalistom w czasie konińskiego festiwalu, do materiału tekstowego rękę dołożył Andrzej Dusza.
 
Zaprezentowane piosenki mają jedną cechę wspólną (tak sądzimy): są współczesne, nowe, zaopatrzone w tekst i muzykę odpowiadającymi dzisiejszym standardom estetycznym. Ich autorzy są bez wątpienia twórcami poszukującymi dla dzieci i młodzieży do lat 16 (tylko dzieci w tym wieku są uczestnikami Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie) nowych form wyrazu. Piosenki dotychczas prezentowane w czasie widowisk galowych festiwalu, dla których wykonane zostały przez konińskich twórców specjalne aranżacje na Konin Band Orchestra, spotkały się z zainteresowaniem.
 
Publikację piosenek pokonkursowych kierujemy przede wszystkim do młodych festiwalowych wokalistów; mamy wielką nadzieję, że te małe perełki muzyczne zaciekawią was i staną się częścią waszego repertuaru.  Liczymy także na zainteresowanie się nimi instruktorów i opiekunów małych artystów. Wiemy, na podstawie doświadczeń zebranych w czasie dotychczasowych edycji festiwalowych, że chętnie sięgacie państwo po uznany repertuar polskich twórców. Warto tymczasem zainteresować się nowymi ofertami twórców znanych i tych dopiero szturmujących rynek muzyczny. W „Hitach festiwalowych” znajdziecie z pewnością kompozycje odpowiednie do możliwości wykonawczych, muzycznych i psychicznych, waszych małych (młodych) wokalistów.
 
W kolejnych edycjach konkursu na piosenkę dziecięcą i młodzieżową udział wzięło kilkadziesięcioro twórców. Wszystkim składamy podziękowania. Tylko ci, którzy sami postanowili stworzyć „coś” dla młodych ludzi, wiedzą, jak trudne to zadanie.  Tym bardziej chapeau bas przed laureatami, których dzieła publikujemy. Składamy państwu wielkie podziękowania za współpracę i za wyrażenie zgody na nieodpłatne opublikowanie kompozycji. Zapraszamy was także do udziału w kolejnych edycjach konkursu na piosenkę dziecięcą i młodzieżową, mamy bowiem nadzieję na taki przyrost „urobku” kompozytorskiego, który uzasadniałby ich publikację na łamach „Hitów festiwalowych” i wzbogacenie repertuaru festiwalowego.

Czas_kumkania.pdf

Zapach_przedwiośnia.pdf

Biegnij_zimo_na_biegun.pdf

Chwila_dla_siebie.pdf

Piosenka_o Oli.pdf

Deszczowa_pogoda.pdf

Śnieg_na_szczęście.pdf

Małpka_chce.pdf

Stonoga_tancerka.pdf

Sedno.pdf

Burza.pdf

Przyszła_zima.pdf

Nowa_era.pdf

Strach.pdf

Biedronka_i_motylek.pdf

Brat_w_kąpieli.pdf

Mamy_siebie.pdf

Afryka.pdf

Sklepik_z_marzeniami.pdf

Świat_pełen_bajek.pdf 

serv kdkkonin