Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Gallery

Koncert Galowy 2022

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Koncertu Galowego 42. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

 

Czytaj więcej...

Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 41. MDFPiT w Koninie

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Kwalifikacji Dzieci Śpiewających do 41. MDFPiT w Koninie.

Czytaj więcej...

Koncert Galowy 2019

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Koncertu Galowego 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Czytaj więcej...

Gala 39. Festiwalu

Najpierw sprzed Konińskiego Domu Kultury ruszył kolorowy korowód uczestników 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (9 czerwca 2018). Taki roześmiany i żywiołowo reagujący korowód zdarza się w Koninie tylko raz do roku. A kiedy amfiteatr „Na skarpie” wypełnił się widzami, jurorzy odczytali werdykt i zaczęła się ceremonia wręczania Aplauzów i wyróżnień. 

Czytaj więcej...

Gala 38. Festiwalu w obiektywie

Gala 38. Festiwalu w obiektywie

Czytaj więcej...

Koncert Galowy 2016 - fotorelacja

Koncert Galowy 2016 - fotorelacja

Czytaj więcej...

Jak uwierzono w niemożliwe

Alicja roześmiała się. – Nie ma celu próbować – powiedziała – nikt nie może uwierzyć w rzeczy niemożliwe.
– Wydaje mi się, że niewiele masz wprawy – powiedziała Królowa. – Gdy byłam w twoim wieku, wprawiałam się co dnia przez pół godziny. Ach, czasem udawało mi się uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem.

Tę opowieść z „Alicji w Krainie Czarów” pióra Lewisa Carrolla zamieściliśmy w „Informatorze” do 36. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2015. Wracamy do niej, by tym razem zaglądając do galerii zdjęć przypomnieć, jak około 2400 uczestników festiwalu, z 21 krajów, starało się „uwierzyć w niemożliwe” i zdobywało festiwalowe laury. W odkrywaniu co się kryło „po drugiej stronie lustra”, pomogą fotografie Pawła Hejmana, Marcina Olińskiego i Zdzisława Siwika. 

Czytaj więcej...

Gala 35. Festiwalu w obiektywie

Festiwal jest autentyczny, dając szansę z jednej strony pokazania dzieciom i młodzieży umiejętności artystycznych, z drugiej kształtującym w nich poczucie piękna, radości z rywalizacji i współpracy – mówili po zakończeniu 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca.

Czytaj więcej...

Najważniejsza jest gala

Przez lata organizacji i obserwacji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie odnosimy wrażenie, że wprawdzie dla uczestników zakwalifikowanie się do udziału w nim jest ważne, nawet otrzymanie Aplauzu jest ważne, ale najważniejszy jest udział w festiwalowej gali.

Czytaj więcej...

Festiwal w obiektywach

I pomyśleć, że za moment trzy tygodnie miną od zakończenia 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Aplauzy rozdane, fajerwerki odpalone... Mamy także nadzieję, że - zgodnie z festiwalowym hymnem - parę „karier” też się w Koninie zaczęło. Przede wszystkim zostało jednak wspomnienie. Popatrzmy na festiwalowe wyimki zarejestrowane obiektywami Marcina Olińskiego i Zdzisława Siwika.

Czytaj więcej...

2011 Koncert Galowy

2011 Koncert Galowy

Czytaj więcej...

serv kdkkonin