Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Kwalifikacje 2020 start!

W Konińskim Domu Kultury rozpoczęły się Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2020. Będą trwały do niedzieli, 8 marca.
 

Dziś o 10.00 przywitaliśmy uczestników kwalifikacji, ich rodziców i instruktorów w Koninie. A powitanie było wyjątkowe, ponieważ swój singiel zatytułowany ,,Kim jesteś” zaśpiewał Stasiek Kukulski, zdobywca Złotego Aplauzu na ubiegłorocznym Festiwalu. Stasiek jako najlepszy polski wokalista wygrał wtedy współpracę z wytwórnią Delpy Records polegającą na wyprodukowaniu singla. Piosenka ukazała się 2 dni temu, a dziś po raz pierwszy Stasiek wykonał ją na dużej scenie. Przyjęliśmy to wydarzenie z ogromnym entuzjazmem i wzruszeniem. Wspaniale jest obserwować jak pięknie rozwijają się kariery młodych artystów startujących w konińskiej imprezie.

Dlatego dziś mocno trzymamy kciuki za wokalistów, którzy będą prezentować swój talent podczas tegorocznych Kwalifikacji. A w jury Kwalifikacji zasiadają: Beata Bednarz, Wojciech Myrczek, Jerzy Petersburski Jr., Paweł Zielak i Małgorzata Kazuś. Jurorzy do niedzieli będą oceniać wykonania około 400 młodych wokalistów z całej Polski. Poza tym będą słuchać nagrań nadesłanych wcześniej przez dzieci i młodzież z zagranicy: Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Ukrainy, Bułgarii, Litwy.

Dodajmy, że od dziś do niedzieli (5-8 marca 2020) w Konińskim Domu Kultury soliści i duety będą rywalizować w czterech grupach wiekowych (do 8 lat, 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-16 lat), a zespoły wokalne w dwóch grupach wiekowych (do 12 lat oraz 13-16 lat). Najlepsi, wytypowani przez jurorów, wystąpią w czerwcu podczas 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

 

serv kdkkonin