Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Archives

38. Festiwal w TVP ABC

38. Festiwal w TVP ABC

Czytaj więcej...

37. Festiwal w TVP ABC

37. Festiwal w TVP ABC

Czytaj więcej...

36. Festiwal w TVP ABC

W trzech reportażach TVP ABC zaprezentowała 36. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Emisja programów odbyła się 11-18 lipca 2015 r. i była kilka razy powtarzana.

Czytaj więcej...

35. Festiwal w TVP ABC

W trzech kolejnych reportażach w lipcu 2014 r. TVP ABC zaprezentowała 35. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Przy okazji Redakcja TVP ABC i Projektów Edukacyjnych przypomniała reportaże zrealizowane przez ekipy TVP w czasie poprzednich festiwali.

Czytaj więcej...

34. Festiwal z TVP I

Przez trzy kolejne niedziele: 14, 21 i 28 lipca br. TVP w programie I zaprezentowała 34. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Teraz telewizyjne reportaże można zobaczyć na naszej stronie festiwalowej. Zatem… przeżyjmy 34. Festiwal jeszcze raz.

Czytaj więcej...

33. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 30 maja – 2 czerwca 2012 r.

- Niech piosenka będzie nasza pasją i miłością! - mówił Janusz Tylman podczas rozdania nagród najlepszym wokalistom 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. My do tych słów dodamy: Niech także taniec będzie... W 33. Festiwalu udział wzięło ponad 2 tys. uczestników z Polski i ze świata. Jury po rozdaniu Aplauzów zwracało się do wszystkich uczestników: - Wasz sukces, to sukces Festiwalu, który trwa już 33 lata. Jest to konkurs najwyższej rangi w Polsce, a także poza granicami kraju.

Czytaj więcej...

32. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 1-4 czerwca 2011 r.

W finale udział wzięło około 2100 uczestników z Polski i zagranicy. Bez wątpienia Festiwal za wyjątkowo udany mogło uznać Studio Tańca Rytmix w Golinie koło Konina, prowadzone przez Wiesławę Wolną. Na przygotowanych sześć prezentacji, dwa zespoły otrzymały Brązowe Aplauzy, jeden wywalczył Srebrny Aplauz, zaś Rytmix 1 za prezentację „Jabłko”, w choreografii Wiesławy Wolnej, jury nagrodziło Grand Prix 32. Festiwalu. Sukces świętowali także nasi koledzy z Konińskiego Domu Kultury, Jacek Szczepankiewicz i Joanna Łęcka. Ich dwie formacje w kategorii disco dance otrzymały dwa Aplauzy. Najmłodsi, do 11 lat, z formacji Fuks Mini, wzięli Brązowy Aplauz, starsi – w grupie 12-16-latków – otrzymali Złoty Aplauz.

Czytaj więcej...

31. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 8-12 czerwca 2010 r.

Wystartowało 247 wokalistów, w finałach rywalizowało 93 solistów i jeden duet. Grand Prix jury przyznało Mai Wysoczańskiej (16 lat) z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku, ale wśród śpiewających najwięcej Aplauzów zebrały dzieciaki ze Studio Piosenki i Tańca „Fart” w Bielawie: cztery Aplauzy, od Brązowego po Złoty (dla zespołu wokalnego). Do finałów tanecznych komisja artystyczna zakwalifikowała 66 grup w 9 kategoriach. Wśród nich był koniński „Rytmix”, który rok wcześniej wziął Grand Prix. I w tym też nie odpuścił: trzy Złote Aplauzy. Rywalizowały z nimi dzieciaki ze Studia Działań Kreatywnych „DanceOFFnia” w Białymstoku, które zdobyły dwa Złote Aplauzy. Grand Prix przypadło jednak zespołowi „Siurpryz” z Odessy, prezentującemu znakomite, wręcz baletowe przygotowanie i piękną choreografię.

Czytaj więcej...

30. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 3-7 czerwca 2009 r.

Sukces odniósł zespół „Rytmix 2”, ze Studio Tańca „Rytmix” z Konina, zdobywając Grand Prix. Taką samą nagrodę jury przyznało Katarzynie Zawadzie, wokalistce z Ośrodka Kultury w Żegocinie. A na gali – padało, co tam padało... LAŁO! Dzieciaki, jak to dzieciaki na każdym festiwalu, dały z siebie wszystko. Dzielnie towarzyszyli im, niemiłosiernie moknąc, specjalni goście, wśród których były osoby najważniejsze dla początków tej imprezy: Zbigniew Górny, Krzysztof Jaślar i Kazimierz Lipiński. Mimo kłopotów, koncert udało się dokończyć. Fajerwerki w strugach deszczu wyglądały... oryginalnie.

Czytaj więcej...

29. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 9-13 czerwca 2008 r.

W jury tańca znów było burzliwie i do nocy! W każdym razie Grand Prix 29. Festiwalu otrzymała grupa „Clis” z miejscowości Galanta na Słowacji – bezapelacyjnie! Grand Prix w piosence przypadło zespołowi „Pinokio” z Miejskiego Domu Kultury w Bielsku Białej. Najstarszej kategorii akompaniowała konińska orkiestra pod dyrekcją Ryszarda J. Piotrowskiego i Krzysztofa Pydyńskiego – „Party Band” (później zmieniła nazwę na Konin Band Orchestra i przez następne lata towarzyszyła coraz liczniejszej grupie małych wokalistów).

Czytaj więcej...

28. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 12-17 czerwca 2007 r.

Zagrała orkiestra HIDuke Band pod dyrekcją Piotra Hajduka (m.in. „Metro”, Teatr Buffo, „Jak oni śpiewają”). Najstarsza kategoria wiekowa śpiewała z jej akompaniamentem. Był to powrót żywej muzyki na festiwal! Pamiętamy Górny Orchestra, pamiętamy Big Warsaw Band, a później modę na półplaybacki. XXVIII edycja imprezy stała się powrotem do korzeni.

Czytaj więcej...

27. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 6–10 czerwca 2006 r.

Nowości: do kategorii tanecznych zostały włączone techniki break dance, funky i electric boogie. Po raz pierwszy galę festiwalową reżyserował Dariusz Lewandowski, tancerz, choreograf, producent i aktor. Cała edycja przebiegała w duchu kultury hip hopu. Gwiazdą gali była Patrycja Markowska. W ramach imprezy odbył się koncert „Światowe Talenty”.

Czytaj więcej...

26. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 31 maja - 5 czerwca 2005 r.

Pierwszy Festiwal tematyczny. UNESCO ogłosiło rok 2005 Rokiem Hansa Christiana Andersena. Upływała właśnie 200. rocznica urodzin duńskiego pisarza. 26. edycja festiwalu została poświęcona jego twórczości. Temat imprezy był zatem oczywisty: „Miasteczko Pana Andersena”. Na scenie KDK i amfiteatru pojawiły się postaci z najpiękniejszych baśni, wątkowi głównemu zostały podporządkowane kompozycje i choreografie.

Czytaj więcej...

25. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 1-6 czerwca 2004 r.

Gwiazdami jubileuszowego Festiwalu była Magdalena Diaków z Pyskowic, nagrodzona wokalnym Grand Prix oraz zespół taneczny „Karmel” z Moskwy. W Eurokonkursie rywalizowało 43 wokalistów i 10 zespołów wokalnych z 12 państw.

Czytaj więcej...

24. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, 10-15 czerwca 2003 r.

W finale wzięło udział ponad 2000 dzieciaków z Europy i USA. Po raz pierwszy zorganizowano dwa koncerty galowe. Jeden z nich poprowadziła Agata Młynarska, której w czasie Festiwalu została Kawalerem Orderu Uśmiechu. Młynarska prowadziła koncert z Maciejem Dowborem, drugą galę Zuzanna Madejska, laureatka konińskiego Festiwalu.

Czytaj więcej...