Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Newsroom

Krystyna Piotrowska – będzie nam Jej brakować

Ze smutkiem i zaskoczeniem przyjęliśmy informację o nagłej śmierci Krystyny Marii Piotrowskiej, kompozytorki, pedagożki i trenerki wokalnej z Legnicy, od kilkudziesięciu lat współpracującej z naszym Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca. Jej pasją było wyszukiwanie talentów wokalnych i pomaganie im w rozwoju artystycznym.

Czytaj więcej...

Jubileuszowe kwalifikacje

Już za kilka dni, 28 lutego, rozpoczną się kwalifikacje wokalistów do jubileuszowego 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. 

Czytaj więcej...

Program i kolejność przesłuchań Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających

Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019 odbędą się w dniach 28 lutego – 3 marca. Zapraszamy do zapoznania się z programem kwalifikacji oraz kolejnością przesłuchań.  

Czytaj więcej...

40. Festiwal - zaczynamy!

Był rok 1979. W Koninie odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Nikt wówczas nie przypuszczał, że już za… parę lat, 5-9 czerwca 2019 roku, w Koninie odbędzie się jubileuszowy

Czytaj więcej...

39. Festiwal w TVP ABC

Telewizja Polska S.A. i Redakcja TVP ABC informują, że w lipcu wyemitowane zostaną cztery reportaże z 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Kolejne odcinki będą emitowane na antenie TVP ABC. Oto terminy:
- odcinek pierwszy – 8 lipca, godz. 9.50
- odcinek drugi – 15 lipca, godz. 9.50
- odcinek trzeci – 22 lipca, godz. 9.50
- odcinek czwarty – 29 lipca, godz. 9.50.

Czytaj więcej...