Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Drugi dzień kwalifikacji. Poziom jest wysoki

Dziś w Konińskim Domu Kultury drugi dzień Kwalifikacji Dzieci Śpiewających do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Aż do wieczora na scenie KDK będą śpiewać młodzi wokaliści z całej Polski, do 17.30 w kategorii 9-11 lat, a następnie rozpoczną się przesłuchania w grupie 14-16 lat. Najstarsi wokaliści będą rywalizować również przez całą sobotę.


Pierwszy dzień kwalifikacji (czwartek, 5 marca) dostarczył wielu wrażeń. Jurorzy ocenili 100 prezentacji w kategorii wiekowej 12-13 lat i nominowali do udziału w czerwcowym Festiwalu 22 wokalistów. Przesłuchali również nagrania nadesłane z zagranicy i w tej kategorii wiekowej zaprosili na Festiwal 12-letnią wokalistkę Gosię Świeczkowską z Wielkiej Brytanii.

- Podczas kwalifikacji mamy do przesłuchania ponad 400 dzieci, młodzieży, zespołów. Sytuacja na razie jest wyjątkowa, ponieważ ani razu nie zdarzyło się, by piosenka była źle dobrana, wszystko współgra, dobrze brzmi, dzieci są dobrze przygotowane, rozumieją o czym śpiewają. Dla jurorów to nie jest łatwe zadanie, ponieważ oceniamy najlepszych z najlepszych – mówi przewodniczący jury Jerzy Petersburski. – Festiwal jest niezwykle ważny nie tylko dla Konina, to w końcu jedyny w Polsce festiwal międzynarodowy i ta międzynarodowość nie jest z przymrużeniem oka, że przyjechała jedna osoba z Rosji i zaśpiewała. Tu naprawdę przyjeżdżają wokaliści z całego świata. Poziom jest bardzo wysoki. Trzymam mocno za wszystkich kciuki.

Dziś (piątek, 6 marca) jury ocenia wykonania wokalistów w kategorii 9-11 lat (prawie 100 zgłoszeń), a późnym popołudniem rozpoczną się przesłuchania w najliczniejszej kategorii 14-16 lat (160 zgłoszeń). Najstarsi uczestnicy kwalifikacji będą się jeszcze prezentować przez całą sobotę, 7 marca. A w niedzielę sceną zawładną najmłodsi wokaliści w kategorii do 8 lat oraz zespoły wokalne w dwóch kategoriach: do 12 lat oraz 13-16 lat.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia! Z najlepszymi spotkamy się w czerwcu na 41. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin (3-7 czerwca 2020).

Notice: No Images or Galleries Found 

serv kdkkonin