Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Korespondentka z Ungheni

Tegorocznej edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie przyglądała się redaktor naczelna tygodnika regionalnego „Expresul” z Ungheni – Ina Landa.

Podczas eliminacji, finałów i gali występował też zespół z jej kraju – „Mega Dance”, który otrzymał Złoty Aplauz w kategorii etiuda art dance do 11 lat za układ choreograficzny „Lato”. Dziennikarka z Mołdowy zwiedziła nasze miasto, spotkała się z prezydentem Konina – Józefem Nowickim i rozmawiała z kolegami z „Przeglądu Konińskiego”, który jak mówi – jest pismem o bardzo podobnym profilu. O to, jakie wrażenie zrobiła na niej ta wizyta oraz festiwal dziecięcy w Koninie rozmawiała z nami po wręczeniu nagród w amfiteatrze „Na skarpie” 8 czerwca br. Dowiedzieliśmy się między innymi, że korespondentka z partnerskiego Ungheni codziennie relacjonowała swój pobyt w Polsce na portalu społecznościowym Facebook i że wiele jej obserwacji i doświadczeń zostanie przeniesionych na grunt redakcji, jaką w Mołdawii kieruje. Ma również zamiar napisać kilka artykułów na temat tego, co u nas zobaczyła. Co nas różni, a co łączy – o tym w rozmowie z Iną Landą, którą tłumaczył z rosyjskiego Jerzy Janczak.


Ina Landa chce promować dziecięce wydarzenie w Mołdawii i krajach ościennych. Podczas swojej wizyty miała okazję porozmawiać z dyrektor Elżbietą Miętkiewską-Markiewicz na temat tego, jak organizowana i finansowana jest w naszym mieście kultura. Czy zaowocuje to ściślejszą współpracą między domami kultury obu miast partnerskich, pokaże czas.


 

serv kdkkonin