Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Krzysztof Antkowiak nieustannie w świecie muzyki

Ostatni raz pojawił się w Koninie w 2009 roku jako gość specjalny 30., jubileuszowego wydania międzynarodowego festiwalu. Mowa o Krzysztofie Antkowiaku, który w latach 80. był gwiazdą dziecięcej piosenki w kraju. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Jako nastolatek debiutował w naszym mieście, od razu odnosząc spektakularny sukces. Złoty Aplauz wyśpiewał piosenką z repertuaru Lionela Richie - "Hello", wykonując ją przy fortepianie.


W tamtych czasach współpracował z Jackiem Cyganem, co zaoowocoawło między innymi jego udziałem w programie "Dyskoteka Pana Jacka" i płytą - "Zakazany owoc", która wylansowała przebój pod tym samym tytułem, otrzymując w na Sopot Festival status "Złotej Płyty". Koncertował wspólnie z takimi gwiazdami jak Papa Dance, Basia Trzetrzelewska, Ryszard Rynkowski czy Stanisław Sojka. Chociaż nie pojawia się zbyt często w mediach i właściwie nie znamy go prawie jako dorosłego wokalisty, Krzysztof Antkowiak nieprzerwanie zajmuje się muzyką. Pisze ją do filmów, głównie dokumentalnych, dla innych artystów (m.in. dla Kasi Stankiewicz, Justyny Steczkowskiej, Kai Paschalskiej), komponuje, koncertuje. Właśnie wydał nowy krążek. O tym jak potoczyły się jego losy, czym aktualnie się zajmuje - możecie przeczytać w wywiadzie, jakiego udzielił niedawno portalowi "Plejada". Cały tekst znajduje się w linku poniżej.

http://plejada.onet.pl/krzysztof-antkowiak-trudno-zeby-dojrzaly-facet-czul-sie-jak-chlopiec/5j71sKrzysztof Antkowiak w czasie występu na gali 30. MDFPiT '2009 zaśpiewał dwie piosenki:
z repertuaru Seweryna Krajewskiego "Przemija uroda w nas" i DeMono "Tak wygląda
moje miasto nocą". Fot.: Marika Sypniewska
 

serv kdkkonin