Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Maskotka jest już w Koninie

Maskotka 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca już jest w Koninie. Dwie ,,nutki” przyjechały do naszego miasta prosto z pracowni NAM-KON, notabene z Konina. Przez kilka najbliższych dni będą obserwować ostatnie przygotowania do tegorocznego jubileuszowego festiwalu. Od czwartku, 5 czerwca, maskotki przysłuchiwać się będą eliminacjom i finałom festiwalowym.

– Na pomysł stworzenia festiwalowej maskotki wpadliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Na ogłoszony przez nas konkurs napłynęło 99 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. To był trudny wybór. Wszystkie projekty były piękne. Jury oceniające pracy zachwyciła jednak nutka wykonana w technice origami przez Jacka Kubasika ze Starego Miasta – mówią organizatorzy festiwalu.

Projektem Jacka zajęli się profesjonaliści, którzy stworzyli prototyp maskotki. Uszycia dwóch nutek podjęła się konińska pracownia NAM-KON. Oficjalna prezentacja maskotek nastąpi podczas 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca (4-8 czerwca 2014). Nagroda za zwycięstwo w konkursie wręczona zostanie Jackowi podczas koncertu galowego 7 czerwca.

Dodajmy, że nagrodę otrzyma także Kinga Walczak, której jury przyznało dodatkowe wyróżnienie za jej projekt maskotki.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /strony_WWW/festiwaldzieciecy.pl/components/com_igallery/views/category/tmpl/default_main.php on line 18

   

Fot. Marcin Oliński

serv kdkkonin