Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

GRAND PRIX raz jeszcze

- Ten Festiwal ma formułę konkursowa, ale na tym Festiwalu nie ma przegranych – mówiła Katarzyna Skawińska, ogłaszając wyniki festiwalowej rywalizacji zespołów tanecznych. Janusz Tylman, przewodniczący jury wokalnego, dodawał: - To dzięki Festiwalowi kolejne pokolenia młodych ludzi stają się wrażliwe i muzykalne.

O prawo startu w 36. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie starało się, w czasie pierwszych eliminacji w marcu i kwietniu, około 4000 wokalistów i tancerzy. W minionym tygodniu, 11-14 czerwca, o Aplauzy ubiegało się 2400 tancerzy i wokalistów z Polski i 21 krajów świata. W czasie koncertu galowego w amfiteatrze „Na skarpie” najlepsi z najlepszych otrzymali Złote, Srebrne i Brązowe Aplauzy i wyróżnienia. Wszystkie wyniki festiwalu publikujemy na  http://festiwaldzieciecy.pl/206-taniec-obsypany-aplauzami oraz http://festiwaldzieciecy.pl/207-aplauzy-w-spiewie-rozdane. Międzynarodowe zespołu jurorskie  przyznały także dwa Grand Prix.
 
Grand Prix wokalne otrzymał zespół Keberiokšt z Kłajpedy (Litwa). To już drugie Grand Prix dla tego zespołu; pierwszy raz nagrodę tę „wzięli” w 2012 roku. Po raz szósty w historii konińskiego festiwalu Grand Prix taneczne jury przyznało zespołowi Junost z Briańska (Rosja). Przypomnijmy, jak śpiewali i tańczyli zdobywcy najwyższych trofeów 36. Festiwalu.

 


serv kdkkonin