Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Konińskie Aplauzy

Wprawdzie to zespoły taneczne i wokaliści zagraniczni wzięli najwyższe wyróżnienia tegorocznego 36. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, ale konińscy (z konińskiego) mali artyści też podczas festiwalowej gali odbierali Aplauzy i wyróżnienia.

Komisja artystyczna wysłuchała 131 prezentacji wokalnych w eliminacjach i 64 prezentacje w finałach. Wokaliści ubiegali się o festiwalowe trofea 6 kategoriach. Dwa Aplauzy trafiły do wokalistek. W najmłodszej grupie, do lat 8, Aplauz Uśmiechu otrzymała  Lena Witkowska (7 lat) z Centrum Kultury „Muzyk” w Słupcy. Lena wykonała piosenkę „Over The Rainbow” (sł. E.Y. Harburg, muz. Harold Arlen), akompaniując sobie na keybordzie. Jej instruktorem jest Krystian Bartczak. Przypomnijmy, że dla małej artystki ze Słupcy to już drugi Aplauz Uśmiechu, pierwszy otrzymała w 2013 roku.
 
W kategorii wiekowej 12-13 lat jury przyznało Brązowy Aplauz Idze Brzezińskiej (12 lat) ze Szkoły Wokalno-Aktorskiej „Fama” w Koninie. Iga od kilku lat występowała na konińskim festiwalu. W tym roku zaśpiewała „Listen”, piosenkę z repertuaru Beyonce. Jej instruktorką jest Marlena Brzezińska.
 
Nieco więcej Aplauzów zebrały zespoły taneczne. Przypomnijmy, że w czasie eliminacji 36. Festiwalu jury oceniało 113 a w finałach 78 prezentacji w 10 kategoriach tanecznych.
 
Najwyższe trofeum, Złoty Aplauz, wytańczył Rytmix Konin w kategorii etiuda taneczna do 11 lat (jazz, modern, contemporary, balet). Zespół ćwiczy w Studio Tańca „Rytmix” Wiesławy Wolnej w Golinie, choreografię zatytułowaną „Dziewczyna z karmazynowymi włosami” opracowały ich instruktorki: Wiesława Wolna i Martyna Wolna.
 
W tej samej kategorii, ale do lat 16, Brązowy Aplauz otrzymał drugi zespół Rytmixu Konin, za etiudę zatytułowaną „Po prostu tańcz”.
Wyróżnienie w tej kategorii wywalczył zespół „Centrum” z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Jego instruktorką jest Danuta Pydyńska, choreografię „Potencjał” opracowała Sylwia Michalak (instruktorka hip hopu w KDK).
 
Dwa Brązowe Aplauzy jury przyznało „naszym” zespołom w kategorii disco dance, disco freestyle. W grupie zespołów do 11 lat otrzymał go zespół Gama Dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie. Ich instruktorką jest Iwona Łagodzińska, zaś choreografię „Let's Go!” jest dziełem Andrzeja Kuźnickiego.
W grupie zespołów do lat 16 za „Disco Magic” Brąz otrzymał  Fuks I z Konińskiego Domu Kultury. Instruktorami i choreografami zespołu są Jacek Szczepankiewicz i Klaudia Dutkiewicz.
 
Drugi z zespołów KDK-owskich, From The Top Kids, jury uhonorowało Srebrnym Aplauzem w kategorii hip hop do 11 lat – różne style electric boogie/popping, breakdance. From The Top Kids wykonał układ „Zaczarowani”, którego choreografię opracowała ich instruktorka Sylwia Michalak.
 
I jeszcze jedno wyróżnienie – w kategorii inscenizacja taneczna  do 16 lat (jazz, modern, contemporary, balet) otrzymał je Fart IIA, zespół ze Szkoły Tańca i Baletu „Fart” Justyna Szczap-Morkowska w Koninie. Choreografię „Różowa pantera” opracowała Katarzyna Rasińska, która jest także, obok Justyny Szczap-Morkowska, instruktorką zespołu.


 
 
 
serv kdkkonin