Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Do Przyjaciół Festiwalu

W czasie trwania 36. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca zadano mi pytanie: ile osób potrzeba, by zorganizować imprezę, w której udział bierze prawie 2,5 tysiąca dzieciaków mówiących różnymi językami. Niewielu, w zasadzie wystarczy jedna samorządowa instytucja kultury i – co oczywiste – grupa Przyjaciół i Dobrodziejów festiwalu!Od ponad 36 lat organizatorem festiwalu jest Koniński Dom Kultury, któremu co roku udaje się zgromadzić grupę postaci uznających dziecięcy festiwal za ważny element kultury szeroko pojętej. Do tej grupy należą przede wszystkim samorządy: Konina i województwa wielkopolskiego. Obok nich są firmy, instytucje, stowarzyszenia i fundacje, także osoby prywatne. Są też firmy, które nie chcą, by ich wymieniać w materiałach festiwalowych i innych. Do wszystkich kierujemy słowa podziękowania:


Szanowny Przyjacielu Festiwalu

       Za nami już 36. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2015. Wzięło w nim udział około 2400 dzieci z 21 krajów świata. Tak wielka, jedna z największych w Europie, impreza mogła udać się tylko dzięki nieocenionemu wsparciu wielu Przyjaciół i Dobrodziejów, wśród których jest również Państwa Firma, Instytucja, Organizacja, Stowarzyszenie i Fundacja.

     Zakładaliśmy, że tegoroczny 36. Festiwal będzie imprezą, w czasie której małym artystom stworzymy możliwości pokazania całej ich ekspresji, radości, że wszyscy tańczący i śpiewający będą mogli – jak mówiła Królowa w „Alicji w Krainie Czarów” – „uwierzyć w niemożliwe”. Państwa zaangażowanie w organizację tej imprezy pozwoliło na więcej, że trzymać się będę niezapomnianej dziecięcej lektury: „uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem”.

    Wielce sobie cenimy Dobrodziejów, dzięki którym już od 36 lat organizujemy festiwal pełen pozytywnych emocji, wszechstronnie kształtujący małych artystów, uczący tolerancji, współpracy i kreatywności. Państwu, Przyjaciołom Festiwalu, za to wsparcie bardzo serdecznie dziękujemy.

      Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz
      Dyrektor
      Konińskiego Domu Kultury

serv kdkkonin