Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Z festiwalu do telewizji

Dominik Tudryn, wokalista z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, był uczestnikiem 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (2016). Dzisiaj Dominik występuje w nowym programie TVP 1 „Hit hit hurra!”, dowiadujemy się z portalu www.nowiny24.pl.


Zaledwie cztery miesiące upłynęły od finałów 37. Festiwalu, w czasie którego 15-letni wokalista, uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie, śpiewał „Życia mała garść” (sł. Jerzy Dąbrowski, muz. Jarosław Kukulski). Umiejętności wokalne Dominik ćwiczy w rzeszowskim CSW, gdzie jego instruktorką jest Anna Czenczek. Mamy nadzieję, że między innymi przygotowania do festiwalu i sam w nim udział przyczyniły się do udanego startu w programie „Hit hit hurra!”, organizowanym przez TVP Program 1.

W programie tym udział bierze 22. dzieci i młodzież w wieku 9-16 lat, wyłonionych w castingu. Wszyscy pozostają w programie aż do finału; są oceniani przez jurorów, sześcioro z największa liczbą punktów zakwalifikuje się do finału, w czasie którego o sukcesie zadecydują widzowie, głosując sms.

Dominik będzie drugim festiwalowym uczestnikiem programu „Hit hit hurra!”, bowiem – przypomnijmy – rywalizować z nim będzie Ola Czaplicka z Grajewa, która na 35. Festiwalu otrzymała wyróżnienie. Za obydwoje trzymamy kciuki!