Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Jeszcze tylko kilka dni

Jeszcze tylko kilka dni zostało na przesłanie zgłoszenia wokalistów do kwalifikacji „na żywo” do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Jak zgłoszenie powinno wyglądać, dokładnie opisaliśmy w regulaminie, publikowanym obok, w zakładce REGULAMINY.


30 stycznia – to termin nieprzekraczalny na przesłanie zgłoszenia wykonawcy śpiewającego, z wybraną piosenką, do organizatora 38. Festiwalu. Wokaliści na etapie kwalifikacji „na żywo” wykonają wybraną przez siebie piosenkę z podkładem muzycznym (półplayback). W kategoriach powyżej 8 lat dopuszcza się jedynie podkłady muzyczne bez dogranych chórków.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu Piosenki zobowiązani są do:
– przesłania drogą elektroniczną karty zgłoszenia, dostępnej na stronie internetowej www.festiwaldzieciecy.pl (w zakładce: ZGŁOSZENIA)
– przesłania nagrań wykonawcy w formacie wav lub mp3 320 kb/s (44 kHz/stereo), dostępnej na www.festiwaldzieciecy.pl (w zakładce: REJESTRACJA):
- w kategoriach do 8 lat i zespołów wokalnych – półplayback
- w kategoriach 9-11, 12-13, 14-16 – playback i półplayback
- opis nośnika musi zawierać: imię i nazwisko wykonawcy lub pełną nazwę zespołu, kategorię wiekową, tytuł piosenki, czas nagrania
- nośnik musi zawierać półplayback do piosenki tylko jednego wykonawcy.
Uwaga: zgłoszenia i materiały nadesłane po 30 stycznia nie będą przyjmowane!

Eliminacje „na żywo” polskich uczestników Festiwalu Piosenki odbędą się 3-5 marca br. w Konińskim Domu Kultury w Koninie.

Uczestników kwalifikacji „na żywo” oceniać będzie komisja artystyczna, w której pracować będą niekwestionowane osobowości świata kultury:

– Janusz Tylman – przewodniczący jury (po raz 13.), kompozytor oraz pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali; absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie; w TVP2 uczestniczył w programie „Śpiewające fortepiany”, później w programie telewizji Polsat „Jak oni śpiewają”; artystycznie związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie współpracuje jako autor muzyki do spektakli z warszawskimi teatrami: Ateneum, Nowy, Powszechny, Rampa, Roma, Stara Prochownia, Syrena; musicale pt. „Przeklęte tango”, „Niebo zawiedzionych” wystawiono w Stanach Zjednoczonych i Szwecji

– Joanna Stefańska-Matraszek, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, wykonująca równolegle z muzyką operową również repertuar musicalowy i operetkowy; koncertowała między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Skandynawii oraz poza Europą w Japonii, Libanie, na Wyspach Kanaryjskich; doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyka

– Wanda Kwietniewska – kompozytorka, wokalistka, założycielka grupy Wanda i Banda, której zawdzięczamy takie przeboje, jak: „Nie będę Julią”, „Hi-Fi” czy piosenki towarzyszące serialowi „Siedem życzeń”; na antenie Programu 1 Polskiego Radia w 2014 roku mówiła m.in., że wśród przebojów Wandy i Bandy jeden pozostaje szczególnie aktualny, choć grupa nagrała go w 1983 roku: – Tekst, który napisał Jan Owicz, mówi o tym, że wszyscy dorośli lepiej wiedzieli, co czują młodzi ludzie i co powinni robić. W tej kwestii nic się nie zmieniło, dziś moja córka też się przed tym buntuje...

– Ryszard J. Piotrowski, muzyk, aranżer, pedagog, kierownik Biura Festiwalowego w Konińskim Domu Kultury; doktor habilitowany sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej dyrygentura, profesor nadzwyczajny na Wydziale Edukacji Muzycznej w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; kierownik artystyczny Konin Band Orchestra, która będzie towarzyszyła wokalistom w czasie finałów 38. Festiwalu; sekretarz jury (Konin).

Mamy nadzieję, że w czasie kwalifikacji „na żywo” spełnią się wasze marzenia i wkrótce, 7-11 czerwca 2017 r., spotkamy się na festiwalowych finałach.

Dodajmy, że członkowie komisji artystycznej kwalifikującej wokalistów do tegorocznego Festiwalu Piosenki będą także oceniać propozycje kompozytorskie, nadesłane na 7. konkurs kompozytorski na piosenkę dziecięcą i młodzieżową. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi do 13 marca 2017 r.

 

serv kdkkonin