Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Eliminacje - dzień pierwszy

Najmłodsi i najstarsi wokaliści wystąpili pierwszego dnia eliminacji do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2017.


W najmłodszej kategorii królowały takie piosenki jak ,,O mnie się nie martw’’, ,,Jak rozmawiać trzeba z psem’’, ,,Umówiłem się z nią na dziewiątą’’ czy ,,Słodki rock and roll’’.

Wokaliści w kategorii 14-16 lat prezentowali różnorodny repertuar. Można zauważyć, że w tym roku, w odróżnieniu od ubiegłego, więcej było polskich piosenek. Wokaliści wybierali zarówno znane przeboje, ale też odświeżali dawne hity.

Widać było również, że uczestnicy eliminacji traktują je bardzo poważnie. Wszyscy mieli specjalnie przygotowane na tę okazję stroje, niektórzy prezentowali też choreografię.

W sobotę jako pierwsi zaprezentują się młodzi zdolni w kategorii zespół wokalny do 12 lat oraz 13-16 lat. Następnie wystąpią soliści w kategorii 9-11 lat. To najliczniejsza grupa uczestników eliminacji. W niedzielę na scenie KDK zaśpiewają wokaliści w kategorii 12-13 lat. Eliminacje powinny zakończyć się około 15.00.


Fot. Zdzisław Siwik