Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Za 11 miesięcy 39. Festiwal

Zbliża się połowa lipca, zatem czas najwyższy pomyśleć o regulaminie kolejnego, już 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Zbieramy wszystkie uwagi uczestników: śpiewających, tańczących i organizujących dopiero co zakończonego, miesiąc temu, 38. Festiwalu, konkretyzujemy, przestawiamy, modernizujemy.  Wszystko to, naszym zdaniem, powinno festiwal uatrakcyjnić, reguły ustanowić bardziej czytelnymi i przyjaznymi dla małych i trochę starszych artystów. 

 
Nad tym wszystkim głowili się: Ryszard. J. Piotrowski – kierownik Biura Festiwalowego i szef Konin Band Orchestra, Danuta Nowicka – na co dzień trzymająca kontakt z uczestnikami festiwalu, Dariusz Intrys – sekretarz jury oceniającego zespoły taneczne, notował Andrzej Dusza – rzecznik festiwalu. Jeszcze „tylko” dodatkowe konsultacje, tłumaczenia, druk i wkrótce regulamin trafi do wszystkich zainteresowanych pokazaniem swoich artystycznych umiejętności w czasie międzynarodowego festiwalu.
 
Nie będzie w regulaminie 39. Festiwalu zmian kategorii wiekowych, kategorii tanecznych, ale kategorie taneczne zostaną doprecyzowane, wokalistom przypomnimy kogo i w jakiej formie będzie mógł wspierać chórek. Wreszcie poinformujemy, w jaki sposób trzeba będzie zgłaszać się do udziału w 39. Festiwalu, kiedy i jakie materiały koniecznie trzeba będzie przesyłać do Konińskiego Domu Kultury, czyli organizatora festiwalu. To oznacza, że trzeba będzie regulamin przeczytać dokładnie, by nie było zaskoczeń. O ukazaniu się regulaminu 39. Festiwalu będziemy informowali. Na razie życzymy miłych wakacji!