Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Najpierw Konin, teraz Eurowizja

Alicja Rega, 14-latka z Rzeszowa, wygrała polskie eliminacje do dziecięcej Eurowizji 2017. Cztery lata temu Alicja zdobyła Złoty Aplauz na 34. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

W 2013 roku 10-letnia Alicja Złoty Aplauz (w kategorii wiekowej 9-11 lat) wyśpiewała piosenką „Powiedz stary, gdzieś ty był” (sł. J. Kondratowicz, J. Święc, muz. K. Klenczon). Reprezentowała Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie jej instruktorką była Anna Czenczek.Paweł Sztompke, wówczas juror Festiwalu, dziennikarz radiowy i recenzent muzyczny, mówił: - To są osoby, które już za chwilę będą ten pionowy start do swojej kariery miały.

Już 14-letnia Alicja będzie reprezentować Polskę w czasie konkursu głównego Eurowizji 2017, który odbędzie się 26 listopada w Tbilisi, stolicy Gruzji.

Jak czytamy na www.muzyka.onet.pl, w eliminacjach udział wzięło dziesięciu uczestników. Byli to: Dominika Ptak („Anioły”), ASMKI („Pod prąd”) i WAMWAY („Jesteś mym marzeniem”), Monika Urbanowicz („Płomień miłości”), Natalia Wawrzyńczyk („Nie jesteś sam”), Ula Kowalska („Jestem jaka jestem”), Tomasz Bao („Pochodnie”), Staś Kukulski („To co żyje w nas”), Maya & Marcel („Tacy sami”) oraz Alicja Rega („Mój dom”). Jak Alicja wygrała krajowe eliminacje do konkursu Eurowizji? Zobaczcie:
http://muzyka.onet.pl/newsy/eurowizja-junior-2017-poznalismy-polskiego-reprezentanta-w-konkursie/04xq4y

Zwycięzcę wybierali widzowie w głosowaniu SMS oraz jury w składzie: Artur Orzech, Natalia Szroeder oraz wideoblogerka i wokalistka Sylwia Lipka. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Alicja Rega. Konkurs Eurowizji dla dzieci skierowany jest dla młodych wykonawców w wieku od 9 do 14 lat. Organizowany jest od 2003 roku.