Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Kto was będzie oceniał podczas kwalifikacji ?

Około 470 utworów usłyszymy w Konińskim Domu Kultury w czasie czterodniowych (1-4 marca) kwalifikacji wokalistów do 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2018. Wszystkich wysłucha czteroosobowe jury.

 
Oceną młodych wokalistów (od 5 do 16 lat) zajmą się osoby znane w świecie muzycznym, o uznanym dorobku artystycznym. Funkcję przewodniczącego jury pełnić będzie
Grażyna Łobaszewska - jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorka i autorka wielu utworów. Krytycy bez wahania porównują ją do Arethy Franklin czy Billie Holiday. Związana była z grupą S-26 Andrzeja Ellmana, z zespołem Ergo Band, Crash i Cancer. Występowała i nagrywała również z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem czy orkiestrą Zbigniewa Górnego. Współpracuje z muzykami jazzowymi: triem Jarosława Śmietany oraz młodymi, trójmiejskimi muzykami: Piotrem Manią, Patrykiem Stachurą i Kubą Staruszkiewiczem. Grażyna Łobaszewska ma wspaniały kontakt z młodzieżą i jest lubianym pedagogiem. Prowadzi zajęcia z emisji głosu oraz interpretacji piosenki. 
 
Członkami jury będą dwie wokalistki:
Beata Przybytek – wokalistka jazzowa, pianistka, kompozytorka. Jeden z najciekawszych głosów jazzu. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Nagrodzona nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego ,,Mateusz Trójki 2013''. Laureatka 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Śpiewała m.in. na Jazz Jamboree, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Pomorskiej Jesieni Jazzowej, Easy Jazz Festival, Jazz En Nord Jazz Festival w Lille (Francja) i na Jazzonaliach w Koninie. Wydała sześć albumów, najnowszy „Today Girls Don't Cry” w 2017 r. (https://www.youtube.com/watch?v=2REz0ZFMdUw)
Katarzyna Wilk – wokalistka; zaczynała z żeńskim sekstetem śpiewając gospel, potem brała udział w różnych projektach muzycznych: od funky, reggae i soul po muzykę lat 20. XX wieku. Występowała m.in. z
Grupą Trzymającą Władzę, KTO TO, Dreamland, Groovestreet, z Mezem, Kayah i Orkiestrą Adama Sztaby. Na koncie ma cztery albumy studyjne. Singiel „Światłocień” zapowiada jej kolejny album (https://www.youtube.com/watch?v=j1WdNo-4V6w).
 
Funkcję sekretarza jury pełnić będzie
Małgorzata Kazuś – pedagog, kierownik Działu Artystycznego w Konińskim Domu Kultury.