Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Tu kariera się zaczyna ….Daria Zawiałow

Po raz 24. wręczono nagrody polskiej branży fonograficznej. Gala odbyła się 24 kwietnia w warszawskim Teatrze Polskim. Muzycy odebrali statuetki (12 kategorii) w kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. Dwie statuetki trafiły do Darii Zawiałow za najlepszy alternatywny album i debiut roku.


Daria Zawiałow to kolejna artystka, która pierwsze kroki w karierze wokalnej stawiała na scenie Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w koszalińskim Centrum Kultury. Jako reprezentantka Centrum Kultury 105 w 2007 roku zdobyła Złoty Aplauz 28. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Daria otrzymała też specjalną nagrodę w kategorii piosenka filmowa. Daria zaśpiewała dwie piosenki ,,Meluzyna” oraz ,,Boję się”.

Ta edycja festiwalu wpisała się w jego historię. W 2007 roku na festiwal powróciła muzyka na żywo. Zagrała orkiestra HIDuke Band pod dyrekcją Piotra Hajduka (m.in. „Metro”, Teatr Buffo, „Jak oni śpiewają”). Najstarsza kategoria wiekowa śpiewała z jej akompaniamentem, w tym Daria.
W jury zasiadali: Janusz Tylman, Piotr Hajduk, Olga Bończyk, Dorota Miśkiewicz i Urszula Dudziak.
 
Dziś Daria to rozpoznawalna artystka. Nie tylko śpiewa, ale również pisze teksty swoich piosenek i komponuje. W marcu 2017 roku nakładem wytwórni Sony Music Poland ukazał się jej debiutancki album o nazwie "A kysz!".  

Foto: Archiwum MDFPiT