Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

39. Festiwal ruszył!

„Witajcie w naszej bajce”. Tytułową piosenką z „Akademii Pana Kleksa” organizatorzy witali 2636 uczestników 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Oczywiście zabrzmiały też, tradycyjnie, Koziołki, od kilkudziesięciu lat dające sygnał rozpoczęcia Festiwalu.

  
„Tu wszystko jest możliwe (…) daję słowo, że będzie kolorowo!”. I było kolorowo. Skwer w centrum Konina, przed Konińskim Domem Kultury, obsiadły setki kolorowych motyli od lat 5 do 16, przygotowując się do występu na festiwalowych scenach. Widać było uściski „starych” znajomych, niepewne spojrzenia nowicjuszy. Wszyscy w ruchu, wszyscy gotowi do prezentacji swoich artystycznych umiejętności fotografowali się wśród kolorowych… koni. W uroczystym otwarciu 39. Festiwalu uczestniczyli też jurorzy z kilku krajów świata, zauważyliśmy też mieszkańców, jak zawsze zainteresowanych festiwalem.
 
- Cieszymy się bardzo, że jesteście z nami. W tym roku pobiliśmy kolejny rekord, bowiem w festiwalu udział weźmie 2636 uczestników z Polski i kilkunastu krajów świata. Witamy was w naszej festiwalowej bajce. Już za chwilę rozpoczniecie zmagania o miano najlepszych z najlepszych. Bardzo mocno trzymam za was kciuki i życzę powodzenia – mówiła Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK. Prezydent Konina Józef Nowicki witał zaś uczestników w imieniu władz miasta: - Ten festiwal to największa impreza artystyczna miasta. Bez obaw oddajemy miasto na czas festiwalu w wasze władanie. Życzę wam i waszym instruktorom i rodzicom sukcesów. 39. Ogłaszam za otwarty!
 
Kiedy mali artyści odebrali klucz do bram miasta, wokalistki z KA-DE-KA śpiewały, razem z uczestnikami: „Wpadnij, wpadnij do Konina, tu karierę się zaczyna”. Balony poszybowały w niebo…

Foto: Paweł Hejman

(W galerii znajdziecie także zdjęcia jurorów oceniających taneczne zmagania konkursowe)