Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

40. Festiwal - zaczynamy!

Był rok 1979. W Koninie odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Nikt wówczas nie przypuszczał, że już za… parę lat, 5-9 czerwca 2019 roku, w Koninie odbędzie się jubileuszowy

40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca

To wydaje się nieprawdopodobne, ale policzyliśmy: na deskach naszego i Waszego festiwalu artystyczne umiejętności zaprezentowało około 140 tysięcy dzieciaków od 5 do 16 lat (jednego roku zdarzyło się, że uczestnicy mieli nawet po 18 lat). Towarzyszyły im setki instruktorów i opiekunów. Na ich potrzeby i z nimi pracowały niezwykłe osobowości świata artystycznego, układając choreografie taneczne, pisząc teksty piosenek i muzykę. Nie rzadkie są sytuacje, gdy ówcześni mali artyści dzisiaj przywożą do Konina kolejne pokolenia małych znakomitości sceny wokalnej i tanecznej. Przyznać musimy, że wielu z nich zadziwia nas dorosłością interpretacyjną i głębią przekazu artystycznego. – Za wzruszenia i emocje, których nam dostarczacie, bardzo dziękujemy i zapraszamy na Festiwal Jubileuszowy – napisała Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, w regulaminie kolejnego festiwalu.

A zatem… Obok, w zakładce „Regulaminy”, publikujemy regulamin 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Są w nim zawarte wszystkie szczegóły, począwszy od dat, adresów, kategorii wokalnych i tanecznych, po sposób przesyłania koniecznych materiałów. Elżbieta Miętkiewska: – Bardzo prosimy, szczególnie opiekunów i instruktorów, o dokładne przeczytanie regulaminu, zwłaszcza punktów dotyczących rejestracji uczestników. Kilka dotychczasowych zapisów zostało uściślonych, niektóre zmieniły miejsce, by Jubileuszowy Festiwal stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, artystycznym i był przyjazny uczestnikom.

Rejestracja uczestników pierwszych kwalifikacji do 40. Festiwalu rozpocznie się, jak informuje Danuta Nowicka, kierownik Biura Festiwalu, 1 grudnia 2018 r. (od tego momentu czynne będą formularze rejestracyjne). Rejestracja będzie tylko w formie elektronicznej: trzeba będzie zalogować się i wypełnić dokumenty w zakładce „Rejestracja” na stronie www.festiwaldzieciecy.pl

Jeśli będziecie mieli pytania, prosimy kierować je do Biura Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (+48)63-211-31-30 w. 22 lub 29. Prosimy też o zaglądanie na strony internetowe: www.festiwaldzieciecy.pl oraz www.kdk.konin.pl , gdzie zamieszczane są bieżące informacje festiwalowe. Jak co roku na wszystkich uczestników 40. Festiwalu będziemy czekali z radością i ciekawością. Do zobaczenia.