Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Kwalifikacje 2019 start - kategoria 12-13 lat - galeria zdjęć

W Konińskim Domu Kultury rozpoczęły się dziś (28 lutego) Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019.


Kwalifikacje będą trwały do niedzieli, 3 marca. W tym czasie swój talent zaprezentuje ponad 400 młodych wokalistów z całej Polski. Dziś na scenie KDK wystąpią wokaliści w kategorii 12-13 lat. W piątek: 9-11 lat oraz 14-16 lat (przesłuchania w najstarszej kategorii rozpoczną się o 18.00). Przez całą sobotę jurorzy będą oceniać występy w kategorii 14-16 lat. To najliczniejsza grupa młodych wokalistów. Jest ich ponad 160. W niedzielę w KDK zaśpiewają najmłodsi w kategorii do 8 lat oraz zespoły wokalne w kategoriach do 12 lat oraz 13-16 lat.

Wokalistów oceniają: przewodniczący jury Jerzy Petersburski - pianista, kompozytor, zawodowo związany z TVP, Beata Przybytek i Wojciech Myrczek – wokaliści i pedagodzy z Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, Paweł Zielak – muzyk-saksofonista, aranżer i kompozytor z Konina. Sekretarzem jury jest Małgorzata Kazuś, kierownik Działu Artystycznego w KDK.

Już po pierwszych występach wiemy, że jurorzy nie będą mieli prostego zadania. Do Konina przyjechali młodzi, bardzo zdolni wokaliści. Niektórzy świetnie wiedzą jak zawładnąć sceną, inni jeszcze się tego uczą. Trzymamy za wszystkich kciuki! Mamy nadzieję, że bez względu na werdykt jurorów, występ w kwalifikacjach będą traktować jako wspaniałą przygodę i zdobywanie nowego doświadczenia.

Dodajmy, że w czasie kwalifikacji jurorzy ocenią także prezentacje nadesłane przez wykonawców zagranicznych.