Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Jak festiwal to świętowanie!

Można już wyruszyć na przejażdżkę prawdziwym dwupoziomowym brytyjskim autobusem. Zabytkowy pojazd liczy ponad 40 lat i należy do Kazimierza Kwila, spod warszawskiej miejscowości Otrębusy. Pan Kazimierz prowadzi tam najbardziej mobilne Prywatne Muzeum Motoryzacji i Techniki.


Autobus pana Kazimierza Kwila będzie woził chętnych 31 maja i 1 czerwca. Choć ma już swoje lata i należy do zabytków, prawdziwy z niego obieżyświat. Choć porusza się z maksymalną prędkością 30 km na godzinę, bywał już w Gdyni, a nawet… we Lwowie. Wynajmują go żądni wrażeń wycieczkowicze – na wesela, komunie, imieniny. Wesoły czerwony autobus z odkrytym dachem, będzie przemierzał konińskie Aleje, Zatorze i inne miejskie osiedla. Przejazd jest całkowicie bezpłatny!

Na skwerze przed Konińskim Domem Kultury ostatnie szlify z instruktorami zdobywają też uczestnicy konkursu tańca. Na placyku zrobiło się piknikowo. Można uraczyć się słodkim małym co nie co – watą o smaku jagodowym, truskawkowym, ciepłymi donatami z domieszką pysznych sosów, lodami, prawdziwą domową bułeczką jak u mamy albo nawet hot dogiem. Strojnisie też będą zadowolone – z wisiorków, korali, bransoletek, kolczyków i odjazdowych różowych peruk! Do wyboru i koloru. Mniam, mniam!


foto: Marcin Oliński

serv kdkkonin