Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Najstarsi wokaliści na scenie - galeria zdjęć

150 wokalistów zaprezentowało się w najstarszej kategorii wiekowej 14-16 lat podczas Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających do 40. MDFPiT w Koninie. To była najliczniejsza grupa. Przesłuchania w tej kategorii rozpoczęły się w piątek wieczorem i trwały przez całą sobotę (1-2 marca).


Młodzi wokaliści przyjechali do Konina między innymi z Suwałk, Warszawy, Elbląga, Łodzi, Katowic, Zduńskiej Woli, Piły, Poznania i Kraśnika. Na scenie zaprezentowali się również wykonawcy z Konina i regionu.
- Każdy z uczestników jest zestresowany i każdy chce wypaść jak najlepiej. Choć rywalizują ze sobą to widzimy jak bardzo się wspierają. Ci młodzi ludzie kochają to co robią i są bardzo utalentowani – mówią organizatorzy kwalifikacji. Wszystkim gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

W niedzielę, 3 marca, ostatni dzień kwalifikacji do jubileuszowego 40. Festiwalu. Od rana jury będzie oceniać występy zespołów wokalnych w kategoriach do 12 lat oraz 13-16 lat, a następnie wystąpi najmłodsza grupa artystów w kategorii do 8 lat. 

fot. Zdzisław Siwikfoto: Marcin Olińśki

foto: Zdzisław Siwik