Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

40. Festiwal – Festiwal nowości

Pierwsze zdziwienie: to będzie już 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie? Kolejnych zdziwień będzie jeszcze więcej, zwłaszcza dotyczących festiwalowych nowości. 

 
Był rok 1979. W Koninie odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Nikt wówczas nie przypuszczał, że już za… czterdzieści lat, 5-9 czerwca 2019 roku, w Koninie odbędzie się jubileuszowy
 
40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca
 
To wydaje się nieprawdopodobne, ale policzyliśmy: na deskach konińskiego festiwalu artystyczne umiejętności zaprezentowało około 140 tysięcy artystów od 5 do 16 lat. Towarzyszyły im tysiące instruktorów i opiekunów, choreografów, autorów tekstów, kompozytorów i muzyków. Wszyscy tworzyli, wciąż wzbogacaną, galerię niezwykłych osobowości świata artystycznego. W tym roku organizatorzy, Koniński Dom Kultury (przy współpracy z konińskimi władzami samorządowymi) też szykują nowości dla gości i mieszkańców Konina.
 
Nowe miejsce – eliminacje i kwalifikacje wokalistów zostaną przeprowadzone w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie, w Morzysławiu. Zespoły taneczne nadal rywalizować będą w Konińskim Domu Kultury.
Nowa orkiestra, pod dyrekcją Pawła Zielaka, towarzyszyć będzie wokalistom (solistom) w wieku od 9 do 16 lat. Orkiestra będzie towarzyszyć wykonawcom w czasie koncertu galowego.
Nowa odsłona koncertu galowego – tym razem zorganizowanego na placu Wolności w starej części Konina, gdzie stanie duża scena i widownia dla publiczności. Na koncert galowy serdecznie zapraszamy mieszkańców Konina 8 czerwca. Poprzedzi go tradycyjny, ale nową trasą, korowód uczestników 40. Festiwalu, którzy sprzed KDK przemaszerują na plac Wolności.
 
Do zobaczenia wkrótce!
 
40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie
5-9 czerwca 2019 roku
Koncert galowy – 8 czerwca, plac Wolności

serv kdkkonin