Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Program 40. Festiwalu

Przedstawiamy szczegółowy harmonogram 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca - osobno dla wokalistów i zespołów tanecznych. 


PROGRAM FESTIWALU PIOSENKI
 
5 czerwca - środa
 
9.00-20.00 – przyjazd uczestników do Konina, Biuro Organizacyjne: Koniński Dom Kultury, pl. Niepodległości 1, tel. 63 211 31 33, (zakwaterowanie od godz. 14.00)

10.00-11.30 – próba akustyczna wykonawców śpiewających (wg kolejności zgłoszeń)         
kategoria wiekowa: do 8 lat
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

11.30-13.00 – próba akustyczna wykonawców śpiewających (wg kolejności zgłoszeń)           
kategoria: zespół wokalny
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

13.00-17.00 – próba akustyczna wykonawców śpiewających (wg kolejności zgłoszeń)          
kategorie wiekowe: 9-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat 
z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej  
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

18.00-22.00 – próba akustyczna wykonawców śpiewających (wg kolejności zgłoszeń)
kategorie wiekowe: 9-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat 
 z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej  
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

16.00-20.00 – obiadokolacja
19.30 - spotkanie organizacyjne dla instruktorów i opiekunów (sala widowiskowa KDK)
 
6 czerwca -czwartek
 
7.30-8.30 – śniadanie
 
9.00 – otwarcie festiwalu przez Prezydenta Miasta Konina i dyrektora Konińskiego Domu Kultury, oprawa muzyczna:  Wokalne KA-DE-KA pod kierunkiem Anny Ciesielskiej (scena przed KDK, w razie niepogody sala widowiskowa KDK)

9.40-11.20 – przesłuchania konkursowe wykonawców śpiewających
kategoria wiekowa do 8 lat
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

11.30-14.00 – przesłuchania konkursowe wykonawców śpiewających
kategoria wiekowa 14-16 lat
z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej  
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

13.30-15.00 – obiad

15.10-16.40 – przesłuchania konkursowe wykonawców śpiewających
kategoria: zespół wokalny do 12 lat oraz zespół wokalny 13-16 lat
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4) 

16.50-18.20 –  przesłuchania konkursowe wykonawców śpiewających
kategoria wiekowa 9-11 lat
z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej  
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

18.30-20.10 –  przesłuchania konkursowe wykonawców śpiewających
kategoria wiekowa 12-13 lat
z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej  
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

18.30-20.00 – kolacja

20.30 – Festiwal Miastu - koncert Michała Szpaka (plac przed KDK – wstęp wolny)

7 czerwca -piątek
 
7.30-8.30 – śniadanie

9.40 – koncert finałowy wykonawców śpiewających, kategorie wiekowe: 9-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej  
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

13.30-15.00 – obiad

14.45 – koncert finałowy wykonawców śpiewających, kategorie: zespoły wokalne, soliści - kategoria wiekowa do 8 lat 
(aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. ks. J. Popiełuszki 4)

17.00-19.00 – próba koncertu galowego – plac Wolności, Starówka (laureaci w kategoriach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej)

18.00-19.30  – kolacja

19.00 – ognisko i dyskoteka dla uczestników festiwalu (Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Gwarek” w Ślesinie)
 
8 czerwca - sobota
 
8.00-9.00 – śniadanie

10.00-14.30 – próba koncertu galowego – plac Wolności (Starówka)

12.30-13.30 – obiad

16.30-17.15 – kolacja

17.40-18.10 – korowód uczestników na trasie: KDK – plac Wolności (Starówka) z towarzyszeniem Orkiestry Quantum OSP z Rychwała (udział biorą wszyscy uczestnicy festiwalu)

18.15 – wręczenie aplauzów

19.00-00.00 – Koncert Galowy 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019 - plac Wolności (Starówka). Prowadzenie koncertu: Tomasz Kammel
                       
9 czerwca -niedziela
 
8.00-9.00 – śniadanie, wyjazd uczestników festiwalu.
 

PROGRAM FESTIWALU ZESPOŁÓW TANECZNYCH 
 
5 czerwca - środa
 
9.00-19.00 – przyjazd uczestników do Konina, Biuro Organizacyjne: Koniński Dom Kultury, pl. Niepodległości 1, tel. 63 211 31 33, (zakwaterowanie od godz. 14.00) 
9.00-16.00 – próby techniczne zespołów tanecznych (wg kolejności zgłoszeń) 
17.00-22.00 – próby techniczne zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)
16.00-20.00 – obiadokolacja
19.30 - spotkanie organizacyjne dla instruktorów i opiekunów (sala widowiskowa KDK)
 
6 czerwca - czwartek
 
7.30-8.30 – śniadanie

9.00 - otwarcie festiwalu przez Prezydenta Miasta Konina i dyrektora Konińskiego Domu Kultury, oprawa muzyczna:  Wokalne KA-DE-KA pod kierunkiem Anny Ciesielskiej
(scena przed KDK, w razie niepogody sala widowiskowa KDK)

9.40-10.10 – prezentacje konkursowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK) 
mali debiutanci do 8 lat 

10.10-11.00 – prezentacje konkursowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)
taniec towarzyski do 16 lat

11.10-12.50 – prezentacje konkursowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)
etiuda taneczna do 12 lat
etiuda taneczna do 16 lat

13.00-13.40 – prezentacje konkursowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)
disco dance, disco freestyle do 12 lat
disco dance, disco freestyle do 16 lat

13.30-15.00 – obiad

15.00-17.10 – prezentacje konkursowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)
inscenizacja taneczna do 12 lat
inscenizacja taneczna do 16 lat 

17.20-18.20 – prezentacje konkursowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)
hip hop – oldschool hip hop, newschool hip hop, locking, popping, bboying do 12 lat
hip hop –oldschool hip hop, newschool hip hop, locking, popping, bboying do 16 lat

18.30-19.30 – prezentacje konkursowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)
inscenizacja street dance do 12 lat
inscenizacja street dance do 16 lat

18.30-20.00 – kolacja

20.30 - Festiwal Miastu - koncert Michała Szpaka (plac przed KDK, wstęp wolny)
 
7 czerwca - piątek
 
7.30-8.30 – śniadanie

9.40 – prezentacje finałowe zespołów tanecznych (sala widowiskowa KDK)

13.30-15.00 – obiad

15.00 – prezentacje finałowe zespołów tanecznych – ciąg dalszy (sala widowiskowa KDK)

18.00-19.30 – kolacja

19.00 – ognisko i dyskoteka dla uczestników festiwalu (Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Gwarek” w Ślesinie)

8 czerwca - sobota
 
8.00-9.00 – śniadanie

10.00-14.30  – próba koncertu galowego – plac Wolności (Starówka)

12.30-13.30 – obiad

16.30-17.15 – kolacja

17.40-18.10 – korowód uczestników na trasie: KDK – plac Wolności (Starówka) z towarzyszeniem Orkiestry OSP Quantum w Rychwale (udział biorą wszyscy uczestnicy festiwalu) 

18.15 – wręczenie aplauzów

19.00-24.00 – Koncert Galowy 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2019. Prowadzenie koncertu: Tomasz Kammel
           
9 czerwca - niedziela
 
8.00-9.00 – śniadanie, wyjazd uczestników Festiwalu
 
UWAGA:
Transmisje z przesłuchań konkursowych i finałowych oraz z Koncertu Galowego udostępnione zostaną bezpłatnie na stronach: www.festiwaldzieciecy.pl oraz www.kdk.konin.pl