Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Aplauzy dla tancerzy

Kocham Festiwal, Kocham Konin - to piękne motto przewodnie towarzyszy 40. odsłonie MDFPiT.  To bardzo piękne hasło. Pięknych haseł jest wokół nas bardzo dużo. Są piękne ale bardzo często puste. Tak mogło być także w Koninie, gdyby nie setki młodych artystów, którzy w ciągu 40 lat zostawili swoje serca na scenach miasta Konina. Serca żywe, dobre, bijące gorąco dla sztuki tańca i muzyki. Serca tworzące rzeczy wyjątkowe i niepowtarzalne Konin – twierdzi Katarzyna Migała, przewodnicząca jury tanecznego.

Jury taneczne w składzie:

Katarzyna Migała – przewodnicząca
Klára Hejníková                                   
Agnieszka Obuchowicz-Zweifel          
Maciej Florek                                        
Jacek Łumiński                                    
Yann Aubert Karamaounas                 
Alexander Tsara                                   
Dariusz Intrys – sekretarz                   

po obejrzeniu 123 prezentacji i zakwalifikowaniu do finału 86 prezentacji postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

APLAUZ UŚMIECHU
 
POWIEM MAMIE
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: SOFA Zosia Plewa
Trener: SOFA Zosia Plewa
„ELEGANCI”
 
FLEX B
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki we Wrocławiu
Choreografia: Izabela Adamiec
Trener: Izabela Adamiec
„ABRAKADABRA”
 
FART Mini Kids
Szkoła Tańca i Baletu „FART” Justyna Szczap w Koninie
Choreografia: Justyna Szczap, Bartosz Dopytalski
Trenerzy: Justyna Szczap, Bartosz Dopytalski
„KOCIA POMOC”
 
MINI JOY SZCZECIN
Studio Tańca JOY DANCE w Szczecinie
Choreografia: Małgorzata Łuczak, Roko Łuczak
Trenerzy: Małgorzata Łuczak, Roko Łuczak
„CZAS NA PRANIE !”
 
ATOM BZYK
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk, Małgorzata Makowska
Trenerki: Edyta Jerończuk, Małgorzata Makowska
„EVERYBODY DANCE NOW”
 
 
TANIEC TOWARZYSKI DO 16 LAT
 
WYRÓŻNIENIE
MBB Family
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe M. St. Warszawy
Choreografia: Szymon Gniadkowski
Trenerzy: Michał Bartoń, Katarzyna Kocoń
„POMPEJE”
 
BRĄZOWY APLAUZ
SUPER GIRLS
Szkoła Tańca „ASTRA” w Oświęcimiu
Choreografia: Wioletta Kowalczyk
Trenerzy: Wioletta Kowalczyk, Mateusz Zużałek, Adrian Pędziwiatr
„LADIES SHOW”
 
SREBRNY APLAUZ
BAILA GIRLS
Studio Tańca Bailamos w Bydgoszczy
Choreografia: Robert Linowski
Trener: Karolina Linowska
„LATIN MIX”
 
ZŁOTY APLAUZ
MBB
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe M. St. Warszawy
Choreografia: Michał Bartoń
Trenerzy: Michał Bartoń, Katarzyna Kocoń
„GLADIATOR”
 
 
ETIUDA TANECZNA DO 12 LAT
(jazz, modern, contemporary, balet)
 
WYRÓŻNIENIE
JUNOST 2
Брянский областной губернаторский Дворец детского и юношеского творчества имени Ю. А. Гагарина - Брянск (Россия)
Choreografia: Анна Билибина
Trener: Елена Перешивкина
„ПЕРВЫЙ СНЕГ”
 
BRĄZOWY APLAUZ
TĘCZOWE NUTKI
Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej
Choreografia: Alicja Paleta
Trenerki: Aldona Hijacent-Paleta, Magdalena Koim
„LAWINA”
 
SREBRNY APLAUZ
SUGAR KANE’S SCHOOL OF DANCE
Sugar Kane’s School of Dance – Pontefract (Wielka Brytania)
Choreografia: Saffron Broad
Trener: Claire Kane
„LEAVE A LIGHT ON”
 
ZŁOTY APLAUZ
HAND to HAND Dzieci
Klub Sportowy HAND to HAND w Warszawie
Choreografia: Małgorzata Grzywińska
Trener: Jacek Sennewald
„CHICAGO”
 
ETIUDA TANECZNA DO 16 LAT
(jazz, modern, contemporary, balet)
 
WYRÓŻNIENIE
SURPRIZ
Dom Kultury „Dominanta” w Odessie (Ukraina)
Choreografia: Tereza Fernandu Delfina
Trenerki: Olena Gulida, Tereza Fernandu Delfina
„В ПОИСКАХ...”
 
BRĄZOWY APLAUZ
TRIUMF DANCE CLUB
Triumf Dance Club we Lwowie (Ukraina)
Choreografia: Анна Довгановская
Trenerki: Анна Довгановская, Лариса Ефимова, Марта Билецька
„PRZECZUCIE”
 
SREBRNY APLAUZ
AFERA WAACK
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Dominika Jałoszyńska
Trener: Dominika Jałoszyńska
„TANGO”
 
ZŁOTY APLAUZ
MAMI
Studio Tańca MK w Tarnowskich Górach
Choreografia: Marzena Kobryń
Trener: Marzena Kobryń
„POD POWIERZCHNIĄ”
 
 
DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE DO 12 LAT
 
WYRÓŻNIENIE
GAMA Kids Team
Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie
Choreografia: Małgorzata Szulc, Iwona Łagodzińska
Trenerki: Iwona Łagodzińska, Marta Tomczyk
„HEJ HO!”
 
BRĄZOWY APLAUZ
Dance Studio Paa KIDS TEAM
Szczecińskie Stowarzyszenie Tańca Sportowego w Szczecinie
Choreografia: Paula Pilarska-Korowiec
Trener: Paula Pilarska-Korowiec
„LATINO DANCE”
 
SREBRNY APLAUZ
SHOCK DANCE Kids
Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Shock Dance” w Szczecinie
Choreografia: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
Trenerzy: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
„ENERGY KIDS”
 
ZŁOTY APLAUZ
CLIS Dunajská Lužná
Kultúrna a umelecká agentúra Panoráma -Miloslavov (Slowacja)
Choreografia: Marcela Ondrejková
Trener: Iveta Baloghová
„WHAT ABOUT US”
 
 
DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE DO 16 LAT
 
WYRÓŻNIENIE
LDA JUNIOR TEAM
Stowarzyszenie Love Dance Academy w Warszawie
Choreografia: Monika Sawicka
Trenerki: Monika Sawicka, Anna Cichocka
„LOVE”
 
BRĄZOWY APLAUZ
CLIS Dunajská Lužná
Kultúrna a umelecká agentúra Panoráma -Miloslavov (Slowacja)
Choreografia: Marcela Ondrejková
Trener: Iveta Baloghová
„BLAH BLAH BLAH”
 
SREBRNY APLAUZ
Dance Studio Paa JUNIOR TEAM
Szczecińskie Stowarzyszenie Tańca Sportowego w Szczecinie
Choreografia: Paula Pilarska-Korowiec
Trener: Paula Pilarska-Korowiec
„DISCO POWER”
 
ZŁOTY APLAUZ
SHOCK DANCE Juniors Team
Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Shock Dance” w Szczecinie
Choreografia: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
Trenerzy: Andrzej Kuźnicki, Sylwia Staszak
„DEM BEATS”
 
 
INSCENIZACJA TANECZNA  DO 12 LAT
(jazz, modern, contemporary, balet)
 
WYRÓŻNIENIE
SZYK TWIST SP7 Szczecin
Klub Tańca „SZYK” Marzena Koszykowska w Szczecinie
Choreografia: Marzena Koszykowska
Trenerki: Marzena Koszykowska, Ewelina Gocłowska
„BŁĘKITNY ŻYWIOŁ”
 
BRĄZOWY APLAUZ
TĘCZOWE NUTKI
Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej
Choreografia: Alicja Paleta
Trenerki: Aldona Hijacent-Paleta, Magdalena Koim, Alicja Paleta
„WIELKIE SPRZĄTANIE”
 
SREBRNY APLAUZ
AFERKA OCZKO
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: Izabela Gryko-Filipiak, SOFA Zosia Plewa, Małgorzata Makowska
Trener: Izabela Gryko-Filipiak
„W ZAMKNIĘCIU”
 
ZŁOTY APLAUZ
CLIS Dunajská Lužná
Kultúrna a umelecká agentúra Panoráma -Miloslavov (Slowacja)
Choreografia: Iveta Baloghová
Trener: Iveta Baloghová
„DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”
 
 
INSCENIZACJA TANECZNA  DO 16 LAT
(jazz, modern, contemporary, balet)
 
WYRÓŻNIENIE
ATOM MINI
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk, Sandra Rzeźniczak
Trener: Edyta Jerończuk
„WILLY WONKA”
 
BRĄZOWY APLAUZ
MAMI
Studio Tańca MK w Tarnowskich Górach
Choreografia: Marzena Kobryń
Trener: Marzena Kobryń
„DRUGIE DRZWI”
 
SREBRNY APLAUZ
SURPRIZ
Dom Kultury „Dominanta” w Odessie (Ukraina)
Choreografia: Tereza Fernandu Delfina
Trenerki: Olena Gulida, Tereza Fernandu Delfina
„ВЫБОР ЗА ТОБОЙ”
 
ZŁOTY APLAUZ
DanceArt
Tanzschule „DanceArt” w Berlinie (Niemcy)
Choreografia: Marina Khramova
Trener: Aleksandr Soldatkin
„CITY OF PEOPLE IN LOVE”
 
 
HIP HOP – oldschool hip hop, newschool hip hop, locking,
popping, bboying do 12 lat
 
WYRÓŻNIENIE
SZOK Dzieci
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak
Trener: Katarzyna Nowak
„MY STYLE”
 
 
BRĄZOWY APLAUZ
NA RAZ
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: SOFA Zosia Plewa
Trener: SOFA Zosia Plewa
„ROSA”
 
SREBRNY APLAUZ
NA DWA
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: SOFA Zosia Plewa
Trener: SOFA Zosia Plewa
„TO THE MOON”
 
ZŁOTY APLAUZ
CLIS Galanta
Kultúrna a umelecká agentúra Panoráma -Miloslavov (Slowacja)
Choreografia: Miroslav „Spunkey” Balogh
Trenerzy: Iveta Baloghová, Miroslav „Spunkey” Balogh
„PLAY SOME OLD SCHOOL BEATS!”
 
 
HIP HOP – oldschool hip hop, newschool hip hop, locking,
popping, bboying do 16 lat
 
 
WYRÓŻNIENIE
VSDS BOUNCE
Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe „VIGOR”, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy w Kołobrzegu
Choreografia: Magdalena Sokołowska
Trener: Magdalena Sokołowska
„END OF STORY”
 
BRĄZOWY APLAUZ
SZOK Team
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Roma Odroniec
Trener: Roma Odroniec
 
SREBRNY APLAUZ
SZOK Juniorzy
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak
Trener: Katarzyna Nowak
„TWO WORLDS”
 
ZŁOTY APLAUZ
HICIORKI
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: SOFA Zosia Plewa
Trener: SOFA Zosia Plewa
„BABY”
 
 
INSCENIZACJA STREET DANCE  DO 12 LAT
 
WYRÓŻNIENIE
PROMYCZKI
Osiedlowy Dom Kultury „Matecznik” w Rudzie Śląskiej
Choreografia: Magdalena Riedel
Trener: Magdalena Riedel
„IMPERIUM KONTRATAKUJE”
 
BRĄZOWY APLAUZ
KOLOR Street Dzieci
Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia w Białymstoku
Choreografia: Katarzyna Daszuta
Trener: Katarzyna Daszuta
„PO MARZENIA”
 
SREBRNY APLAUZ
LEMONIADA
Studio RAMPA DANCE w Poznaniu
Choreografia: SOFA Zosia Plewa, Una Wabinski
Trenerzy: SOFA Zosia Plewa, Una Wabinski
„SAFARI”
 
ZŁOTY APLAUZ
ATOMIZER
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk, Małgorzata Makowska
Trenerki: Edyta Jerończuk, Małgorzata Makowska
„WHO RUN THE WORLD?”
 
 
INSCENIZACJA STREET DANCE  DO 16 LAT
 
WYRÓŻNIENIE
SZOK Fresh Juniorzy
Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu-Zdroju
Choreografia: Katarzyna Nowak, Klaudia Krzywda
Trenerki: Katarzyna Nowak, Klaudia Krzywda
„TRIBUTE TO BEYONCE”
 
BRĄZOWY APLAUZ
FLEX S STREET
Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki we Wrocławiu
Choreografia: Izabela Adamiec
Trener: Izabela Adamiec
„PERON 25 I PÓŁ”
 
SREBRNY APLAUZ
ATOM MINI
Uczniowski Klub Sportowy „HUBAL” w Białymstoku
Choreografia: Edyta Jerończuk, Sandra Rzeźniczak
Trener: Edyta Jerończuk
„AFRO”
 
ZŁOTY APLAUZ
KOLOR Street
Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia w Białymstoku
Choreografia: Katarzyna Daszuta
Trener: Katarzyna Daszuta
„PROCES GRUPOWY”