Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal - wielkie święto dzieci! - zdjęcia

Festiwalowa sobota to wielkie emocje i wspaniała zabawa. To dzień, który jest ukoronowaniem dwudniowej rywalizacji młodych artystów z Polski i Europy. Za nami korowód ulicami miasta oraz wręczenie wyróżnień i Aplauzów w poszczególnych kategoriach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 
Korowód uczestników 40. Festiwalu wyruszył spod Konińskiego Domu Kultury. To był przepiękny moment, kiedy czuć było niesamowitą integrację młodzieży. Przed Mostem Toruńskim  przywitał ich prezydent Konina, Piotr Korytkowski w towarzystwie swoich zastępców. Koncert Galowy na ogromnej scenie na placu Wolności rozpoczęła Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Pawła Zielaka, która zagrała - jak przystało na 40-ste urodziny Festiwalu - ,,Czterdziestolatka". Nuciliśmy: ,,Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień... "

Młodych, zdolnych artystów, mieszkańców Konina i gości przywitała Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury i dyrektor Festiwalu. 
- Dziękujemy za to, że mogliśmy oglądać Wasz talent - mówiła. - Gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym, ale tak naprawdę wszyscy uczestnicy Festiwalu są wygranymi, ponieważ mają pasję i upór, by rozwijać się artystycznie. Jesteście wspaniali!

Jubileusz Festiwalu to wspaniały moment, by podziękować tym, którzy przez lata wspierali i tworzyli to wydarzenie. Specjalny Aplauz dla samorządu miasta Konina odebrał prezydent Piotr Korytkowski. Podziękowania trafiły również do byłych dyrektorów Konińskiego Domu Kultury. Na koncercie byli obecni: Kazimierz Lipiński i Adam Augustiański. Dziękujemy również: Jerzemu Łagodzińskiemu, Piotrowi Starzyńskiemu, Bogdanowi Calowi. 

Jerzy Petersburski z jury wokalnego oraz Katarzyna Migała, przewodnicząca jury tanecznego odczytali werdykty. Wręczone zostały wyróżnienia oraz Brązowe, Srebrne i Złote Aplauzy oraz nagrody dodatkowe od Delphy Records i Victora Leisa, producenta konkrsu Euro Pop w Berlinie. 

serv kdkkonin