Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Zakochany w muzyce

Piotr Zubek zdobywca Grand Prix w kategorii piosenka 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2017 sięga po kolejne laury.
Wokalista wspólnie z Bogdanem Hołownia Quartet zdobył Nagrodę Muzyczną Radiowej Trójki – MATEUSZE 2019 w kategorii „Jazzowy Debiut Roku” za projekt ,,Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”.


Jak my się cieszymy Waszymi sukcesami.

Projekt muzyczny „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego” to propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej  piosenki. Składa się z czternastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem słów był Jerzy Wasowski.
Całość aranżacji jest utrzymana w stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym zamysłem kompozytorskim. Co ciekawe, znaczna część tekstów piosenek nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, z którym Jerzy Wasowski jest automatycznie kojarzony. Wartością projektu samą w sobie jest popularyzacja najwyższej klasy muzyki rozrywkowej.
Panuje słuszna opinia, że gdyby Wasowski urodził się w Stanach Zjednoczonych, byłby na świecie rozpoznawalny na równi z Gershwinem. Poszukiwanie i prezentacja wciąż nie do końca poznanej i niezwykle zróżnicowanej twórczości Mistrza jest obowiązkiem kolejnych muzycznych pokoleń Polaków, w tym tych najmłodszych. Pomysłodawcą i „twarzą” projektu jest Piotr Zubek, którydobrał utwory przy nieocenionym wsparciu merytorycznym Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada ”Robert de Niro polskiego jazzu” - Bogdan Hołownia.

Utwory zostały zarejestrowane w Studio S4/6 Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego przy finansowym współudziale Konstantego Przybory i ukazały się na rynku płytowym jako ”Moja wycinanka” w sierpniu 2019 roku.Do posłuchania:
https://open.spotify.com/album/687YRbkW1jtovAcRGy0OVv?si=YuNGZZ6tQMOejngwJMdrsg

serv kdkkonin