Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Poznajcie jury kwalifikacji

Ponad 400 wokalistów wysłucha w tym roku jury Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających. Najlepsi z najlepszych spotkają się w Koninie w czerwcu na 41. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca. Poznajcie naszych jurorów.

 
Beata Bednarz
Wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.
Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach.
 
Wojciech Myrczek
Jego muzyczna droga rozpoczęła się od nauki gry na fortepianie i wiolonczeli. Później nadeszła fascynacja jazzem i muzyką wokalną. To ona skłoniła go do podjęcia studiów w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z wyróżnieniem.
W swoim śpiewie posługuje się nie tylko słowami, ale i scatem, swobodnie improwizując i śmiało czerpiąc z tradycji crooningu. Obecnie Myrczek jest wykładowcą Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.
 
Jerzy Petersburski, przewodniczący jury
Jest synem kompozytora Jerzego Petersburskiego i śpiewaczki operowej Sylwii Klejdysz. Pierwszym nauczycielem gry na fortepianie był jego ojciec. W wieku czterech lat komponował pierwsze miniatury muzyczne. W 1976 rozpoczął edukację muzyczną. Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie ukończył w 1988 z wynikiem bardzo dobrym. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 1994 ukończył studia, również z wynikiem bardzo dobrym, broniąc pracę magisterską Życie i twórczość Jerzego Petersburskiego. Prezenter telewizyjny, pianista, kompozytor i satyryk.
 
Paweł Zielak
Jest absolwentem Instytutu Jazzu na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta naukowy w Instytucie Jazzu Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Teatralnych w Grazu w Austrii. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Występował wspólnie z divami polskiej wokalistyki jazzowej: Lorą Szafran, Anną Serafińską, Urszulą Dudziak i Ewą Urygą.
Od 2019 roku kierownik artystyczny festiwalowej orkiestry.
           
Małgorzata Kazuś, sekretarz jury
Instruktorka, tancerka i choreograf w Zespole Folklorystycznym Roztocze w Tomaszowie Lubelskim. Pedagog, instruktor tańca i choreograf zespołów tańca ludowego i współczesnego w Koninie. Kierownik Działu Artystycznego Konińskiego Domu Kultury. Od 29 lat związana z konińskim festiwalem jako kierownik inspicjentów i sekretarz jury dzieci tańczących i śpiewających.

serv kdkkonin