Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Trochę dumy i co tu kryć - prywaty

,,Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów" - jurorzy zawsze podkreślają, że udział w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca jest wyróżnieniem, ba, nobilitacją! Dlatego WSZYSTKIM Wam serdecznie gratulujemy, nie tylko nominacji do finałów, które odbędą się symbolicznie - w Dniu Dziecka.  Z tej okazji (cieszymy się jak dzieci!) pozwalamy sobie na odrobinę lokalnego patriotyzmu. Bo do koncertów finałowych zakwalifikowali się również młodzi koninianie!


Nasze miasto będą w nich reprezentować w śpiewie - 11-letnia Marysia Lewandowska ze Społecznego Ogniska w Koninie z piosenką ,,Kolorowy wiatr" (instruktor Izabela Goździkowska). Także do finału zakwalifikowały się Kinga Żelichowska i Julia Marcinkowska, obydwie z Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie (instruktor Piotr Piechocki). W tańcu zaś: Studio Tańca FART III z Młodzieżowego Domu Kultury (instruktor Justyna Szczap-Morkowska, Iwona Ratajczak, choreografia ,,Jesień"), RYTMIX III (instruktor Wiesława Wolna, choreoografia ,,Jesień") oraz RYTMIX 3B (choreografia ,,Szczypta różowego koloru") - w kategorii show dance do 11 lat.

W tańcu Konin zaprezentują: w show dance 12-15 lat swój układ zatytułowany ,,Odrzucony" przedstawi ponownie RYTMIX 2A (instruktor Wiesława Wolna), w kategorii 16-19 lat, również w show dance RYTMIX 1A zatańczy ,,Święto wiosny" (instruktor Martyna Wolna), w disco  dance, freestyle 12-16 lat nominację do udziału w koncercie finałowym otrzymał FUKS I z Konińskiego Domu Kultury (instruktor Jacek Szczepankiewicz, Joanna Łęcka, choreografia ,,Silver Stars - mix 2012"). W kategorii najstarszej na festiwalu - 16-19 lat, w hip hopie, Konin reprezentować będzie zespół FROM the TOP CREW z Konińskiego Domu Kultury, prowadzony przez Sylwię Michalak (choreografia ,,Rock the Bass").

W etiudzie tanecznej jurorzy zobaczą po raz drugi dwie grupy - Studio Tańca FART II z MDK (instruktor Justyna Szczap-Morkowska, choreografia ,,Dziewczynka z zapałkami") i RYTMIX 2 Wiesławy Wolnej (instruktor Martyna Wolna, choreografia pod tytułem ,,Fergie").

Z przyjemnością zauważyliśmy, że w finale zatańczy także zespół GAMA z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie (instruktor Iwona Łagodzińska, choreografia ,,Let's go!).

Brawa! Brawa! Brawa!

tekst: Izabale Bobrowska


Zespół FUKS I Koniński Dom Kultury
foto: Katarzyna Mijakowska

serv kdkkonin