Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

To nasz Festiwal

 

Ku końcowi zbliżają się prace nad organizacją 42.Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Z młodymi wokalistami i tancerzami spotkamy się już 1 czerwca.

 

- Festiwal to najważniejsze wydarzenie w naszym mieście i cieszymy się, że dzieci i młodzież po dwóch pandemicznych latach wrócą do naszego miasta. Czekamy na Was – mówi Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Okazją do podzielenia się pracami nad organizacją tegorocznego Festiwalu była konferencja prasowa (8 kwietnia 2022r.)

- Machina festiwalowa ruszyła i bardzo się z tego powodu cieszymy. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają i organizują MDFPiT w Koninie – dodaje Witold Nowak, z-ca prezydenta Konina.

A Przyjaciół Festiwal ma, i to wielu.  - Po pierwsze dziękujemy naszemu miastu. Władze Konina na organizację wydarzenia przeznaczyły 500 tys. zł. Festiwal zawsze mógł liczyć na wsparcie panów prezydentów i radnych. To dla nas bardzo ważne – podkreśla Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

42. MDFPiT pochłonie ponad 1 mln 600 tys. zł. Koniński Dom Kultury na organizację wydarzenia pozyskał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu ,,Edukacja kulturalna” Ministerstwo przekazało Konińskiemu Domowi Kultury 273 tys. zł. Festiwal wsparli także Samorząd Województwa Wielkopolskiego, ZE PAK SA, firma Kupiec i wielu innych Darczyńców.

Dzięki wsparciu Przyjaciół na uczestników Festiwalu czekać będzie wiele atrakcji, w tym ognisko, dyskoteka i koncert ,,Festiwal dla Miasta”. Gwiazdą czwartkowego koncertu (2 czerwca) będzie BRYSKA.

Najważniejsze podczas MDFPiT są jednak zmagania wokalistów i tancerzy. Te odbędą się 2 i 3 czerwca w DK Oskard oraz KDK. Najlepszych z najlepszych zobaczymy w sobotę, 4 czerwca, na Koncercie Galowym, na placu Wolności. Koncert transmitowany będzie na głównej stronie Wirtualnej Polski www.wp.pl

Patronat nad 42. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca w Koninie objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Dr hab. Piotr Gliński; Rzecznik Praw Dziecka; UNICEF oraz Prezydent Miasta Konina,

Wydarzenie wspierają także: SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Powiat Koniński.

fot. Marcin Oliński

 

serv kdkkonin