Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Jury wokalne 42. MDFPiT

Jury wokalne tegorocznego FESTIWALU to nie tylko profesjonaliści i znawcy sztuki wokalnej. To przede wszystkim Wasi PRZYJACIELE.
 
 
Poznajcie jury wokalne 42.MDFPiT w Koninie.

 

Jerzy Petersburski Jr. – przewodniczący jury

Warszawa

Pianista, kompozytor i satyryk. Autor i prowadzący programy telewizyjne. Pierwszym nauczycielem gry na fortepianie był jego Tata. Jako pianista i kompozytor tworzy piosenki, również dla dzieci, m.in. na Eurowizję Junior. Ma na swoim koncie np. muzykę do filmu „Show”, „Znak Miłości”, „Szpiedzy w Warszawie”. Od 2014 jest autorem i prowadzącym programy „Petersburski Music Show”, „Dwie Stolice”, „Gra Warszawa”. Wykładowca w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Juror wielu Festiwali Piosenek w kraju i za granicą.

 

Beata Bednarz

Katowice

Wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu. Laureatka, gość i juror wielu festiwali.

Pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Wojciech Myrczek

Katowice

Jeden z najbardziej obiecujących polskich wokalistów jazzowych. Laureat wielu nagród, w tym Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013. W 2020 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej.

Inspirowany swingową tradycją, swoją muzykę wzbogaca o elementy nowoczesnych stylu i technik.

Jest wykładowcą Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

 

Krzysztof Pydyński

Konin

Muzyk, pedagog, kompozytor i dyrygent. Jest nauczycielem klarnetu i dyrektorem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Prowadzi zespół jazzowy ,,Dixieland Band” oraz Big Band Szkoły Muzycznej, z którym zdobywa liczne nagrody oraz bierze udział w wielu międzynarodowych warsztatach. Jest prezesem Konińskiej Fundacji Kultury.

 

Małgorzata Kazuś – sekretarz jury

Konin

Pedagog, instruktor tańca. Kierownik działu artystycznego Konińskiego Domu Kultury. Instruktor tańca kategorii I. Choreograf zespołów: Zderzenie, Konin, Wiwat, Alfa-Dance. Pracując z Zespołem Pieśni i Tańca Roztocze wypracowała pierwotne formy pracy z dziećmi, podstawy sztuki pieśniarskiej i tanecznej. Związana z MDFPiT w Koninie od 30 lat.

serv kdkkonin