Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Widzimy się 1 czerwca

 

Trwają ostatnie prace przy organizacji 42. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W Konińskim Domu Kultury oraz Domu Kultury Oskard rozpoczął się montaż scenografii i uzbrojenie scen na potrzeby przesłuchań konkursowych. Na placu Wolności trwają prace przy budowie sceny na potrzeby Koncertu Galowego.

 

Festiwal rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do niedzieli, 5 czerwca. Gala festiwalu (Koncert Galowy) odbędzie się w sobotę, 4 czerwca o godz. 18.00. Koncert poprzedzi korowód uczestników na trasie od ulicy Dworcowej do Mostu Toruńskiego oraz wręczanie wyróżnień i aplauzów.

 

Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu odbędzie się we czwartek, 2 czerwca o godz. 9.00, na placu przed KDK.
Uczestników MDFPiT oraz ich opiekunów powitają włodarze miasta oraz dyrektor Konińskiego Domu Kultury. O godz. 9.40 rozpoczną się przesłuchania konkursowe wokalistów i tancerzy.

 

Czwartkowy wieczór należeć będzie do BRYSKI. Artystka zagra dla mieszkańców Konina i Festiwalowiczów o godz. 20.30. Koncert dla miasta odbędzie się przed KDK. Wstęp wolny.

 

Po piątkowych zmaganiach konkursowych, uczestnicy Festiwalu wezmą udział w ognisku i dyskotece. W tym roku gospodarzem spotkania młodych artystów będzie Miasto i Gmina Ślesin.

 

W sobotę, 4 czerwca, o godz. 10.00 rozpoczną się próby do Koncertu Galowego. Wyreżyseruje go Mateusz Polit, a poprowadzi Tomasz Kammel. Bramy wejściowe na koncert uruchomione zostaną około godz. 17.30. Bilety na koncert można kupić w kasie KDK. Start gali o godz. 18.00.

 

W trakcie całego Festiwalu, na jego uczestników, czekać będzie moc atrakcji, jak basen, kręgielnia, sala zabaw czy zwiedzanie wystaw w Muzeum Okręgowym.

 

42. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie i pomoc Przyjaciół Festiwalu.
W tym roku Festiwal otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Miasta Konin.
Wsparli nas także Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno - Muzycznych SAWP i Wytwórnia Delphy Records.
Za Wielkie Serce dziękujemy także Złotym Sponsorom: ZE PAK SA oraz spółce KUPIEC, Brązowemu Sponsorowi spółce MZGOK w Koninie oraz wszystkim naszym Parterom.Do zobaczenia na 42. MDFPiT w Koninie.

 

 

serv kdkkonin