Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Gala tancerzy, znamy zwycięzców!

W eliminacjach tanecznych 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin '2012 wzięło udział 96 prezentacji, do finałów jurorzy zakwalifikowali 58 z nich. W koncercie galowym wystąpią zespoły, których wytańczone choreografie zostały uznane przez komisję artystyczną za najlepsze. Będzie ich w sumie 34. Poniżej zamieszczamy szczegółowe wyniki.
 


PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI ARTYSTYCZNEJ
33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2012
z dnia 2 czerwca 2012 roku
 
 
Komisja artystyczna w składzie:
 
ZBIGNIEW ZASADA – choreograf – przewodniczący jury – Wrocław (Polska)
 
KATARZYNA BRYŁKA – choreograf – Opole (Polska)
 
GABRIEL FRANCISCO– choreograf – San Francisco (USA)
 
ANDREY KOKOULIN – choreograf – Kaługa (Rosja)  
 
NEBOJŚA SLAVKOVIČ –  choreograf – Jagodina (Serbia)
 
DOROTA PUCHOWSKA– choreograf – Rumia (Polska)
 
BEATA TYBOROWSKA – choreograf – Łódź (Polska)
 
MAŁGORZATA KAZUŚ– sekretarz jury –  Konin (Polska)
 
Po obejrzeniu 96 prezentacji w eliminacjach  i zakwalifikowaniu 58 prezentacji  do finału,  postanowiła przyznać następujące aplauzy w 11 kategoriach tanecznych:
 

 
TANIEC TOWARZYSKI
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół EGO,
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, choreografia „HELP ME!”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół FLESZ
reprezentujący Szkołę Tańca „ASTRA” w Oświęcimiu,
choreografia„LATINO CONTIGO”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół MBB Kids
reprezentujący Centrum Edukacji Bartoń w Warszawie,
choreografia„TANECZNYM KROKIEM W BAJEK ŚWIAT”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Urzędu Miejskiego w Koninie
oraz maskotki od Firmy Deichmann
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół MBB, reprezentujący Centrum Edukacji Bartoń
w Warszawie, choreografia „SZALONE LATA 60-te”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 

SHOW DANCE  DO 11 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół RYTMIX 3A
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie,
choreografia„ZŁOTOWŁOSA”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół AFERKA
reprezentujący Studio RAMPA DANCE w Poznaniu,
choreografia„BITWA W OGRODZIE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZotrzymuje zespół Studio Tańca „FART III”,
reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie,
choreografia„POWIEW JESIENI”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje Студия Танца „ДЕТСТВО”
Briańsk (Rosja), choreografia„ЛАСТОЧКИ”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Urzędu Miejskiego w Koninie
 
 
SHOW DANCE  12-15 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół CLIS,
reprezentujący Kultúrna Agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja),
choreografia„ADDAMS FAMILY”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół KLEKS A,
reprezentujący Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołów Artystycznych „Kleks” w Staszowie,
choreografia„WIKINGOWIE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół KOLOR,
reprezentujący DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych K. M. Garbacik w Białymstoku
choreografia„BLUSZCZ”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA

ZŁOTY APLAUZotrzymuje zespół RYTMIX 2A,
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie
choreografia„NIETOLERANCJA”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA+ dyplom ,,złoty” od ZE PAK
 
 
SHOW DANCE  16-19 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół Świętokrzyska Szkoła Tańca „TRZPIOTY”,
reprezentująca Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
choreografia„KRZYK SZEPTU”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół Studio Tańca „REMIX”,
reprezentujące Stowarzyszenie Przyjaciół Studia Tańca „Remix” w Skwierzynie
choreografia„BOGOWIE I HEROSI”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Polskiej Federacji Tańca
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespółATOM,
reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Hubal” w Białymstoku,
choreografia„TCHNIENIE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół RYTMIX 1A
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie,
choreografia „ŚWIĘTO WIOSNY”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Urzędu Miejskiego w Koninie


DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE DO 11 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół HECA,
reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku,
choreografia„ALOHA HAWAJE”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół,PARADISE,
reprezentujący Dom Kultury w Karsinie, choreografia„SŁONECZNY ŚWIAT”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół,SHOCK DANCE Kids,
reprezentujący Studio Tańca „Shock Dance” w Szczecinie,
choreografia„POWER DANCE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół,ATOM KIDS,
reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „Hubal” w Białymstoku,
choreografia„ZWARIOWANA FILHARMONIA”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA 
 
 
DISCO DANCE, DISCO FREESTYLE 12-16 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół GAMA,
reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie,
choreografiaLET'S GO!”
 
BRĄZOWY APALUZotrzymuje zespół, FUKS I,
reprezentujący Koniński Dom Kultury w Koninie,
choreografia„SILVER STARS - mix 2012”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół SHOCK DANCE Juniors Team,
reprezentujący Studio Tańca „Shock Dance” w Szczecinie,
choreografia„BURLESQUE DANCE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Urzędu Miejskiego w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół PARADISE,
reprezentujący Dom Kultury w Karsinie, choreografia„VOGUE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA
 

HIP HOP, BREAK DANCE, ELECTRIC BOOGIE, FUNKY  DO 11 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół AFERA HIT,
reprezentujący Studio RAMPA DANCE w Poznaniu,
choreografia„SLOW”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespółRELIESE Team Dzieci,
reprezentujący Duet – Studio Tańca Edukacji i Usług w Warszawie,
choreografia„BAUNCE”,
 który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół SZOK  dzieci,
reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 w Jastrzębiu Zdroju,
choreografia„NA POLIGONIE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Urzędu Miejskiego w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespółKOLOR,
reprezentujący DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych K. M. Garbacik w Białymstoku,
choreografia„IN BLACK”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
 
HIP HOP, BREAK DANCE, ELECTRIC BOOGIE, FUNKY   12-15 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół KRUKSY,
reprezentujący Stowarzyszenie SPOKOTANIEC w Zielonej Górze,
choreografia„CO JA TAŃCZĘ”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół,SZOK juniorzy,
reprezentujący Zespół Szkół nr 5 w Jastrzębiu Zdroju,
choreografia„TRANSFORMDANCE”,
 który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół CLIS,
reprezentujący Kultúrna Agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja),
choreografia„Y’ALL DON’T WANT IT”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół KOLOR,
reprezentujący DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych K. M. Garbacik w Białymstoku
choreografia„MAGIC BALL”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp z o.o w Koninie
 
 
HIP HOP, BREAK DANCE, ELECTRIC BOOGIE, FUNKY   16-19 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół  SZOK seniorzy,
reprezentujący Studio Ruchu i Tańca „Szok” w Jastrzębiu Zdroju,
choreografia„BE WILD”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespółGIRL-S-QUAD,
reprezentujący Studio Tańca „Trans” w Zielonej Górze,
choreografia„MY”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZotrzymuje FROM THE TOP CREW,
reprezentujący Koniński Dom Kultury w Koninie,
choreografia„ROCK THE BASS”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespółVSDS YO MAMA
reprezentujący Klub Wojskowy w Kołobrzegu, choreografia„VSDS THUGS”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł od Urzędu Miejskiego w Koninie
 
ETIUDA TANECZNA
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół Studio Tańca „FART II”,
reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie,
choreografia„DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”,
który otrzymuje komplety od McDonald’s
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół АЛЛЕГРО,
Czerniowce (Ukraina),
choreografia„SERCE RADUJE SIĘ I BOLI”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZotrzymuje zespółRYTMIX 2A
reprezentujący Studio Tańca „Rytmix” w Koninie,
choreografia „FERGIE”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł. od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół RELIESE Team Juniorzy,
reprezentujący Duet – Studio Tańca Edukacji i Usług w Warszawie,
choreografia„SIEROCINIEC”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200 zł od Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. zo.o w Koninie
 

INNE PROPOZYCJE TANECZNE DO 16 LAT
 
WYRÓŻNIENIE otrzymuje zespół RELIESE Team Juniorzy,
reprezentujący Duet – Studio Tańca Edukacji i Usług w Warszawie,
choreografia„DRUMMING DANCE”
 
BRĄZOWY APALUZ otrzymuje zespół CLIS,
reprezentujący Kultúrna Agentúra PANORÁMA – Dolna Streda (Słowacja),
choreografia„LOST IN STATUSES”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 800zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
SREBRNY APLAUZ otrzymuje zespół КАРНАВАЛ,
Czerniowce (Ukraina),
choreografia„BREATHING OF MUSIC”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.000zł od Konińskiego Domu Kultury w Koninie
 
ZŁOTY APLAUZ otrzymuje zespół ЮНОСТЬ,
Briańsk (Rosja),
choreografia„ПЕСНЬ О СОЛДАТЕ”,
który otrzymuje nagrodę w wysokości 1.200zł. od Urzędu Miejskiego w Koninie
 
Nagrodę specjalną Jury otrzymuje  Елена Адарченко za wspaniałe przygotowanie zespołu  ЮНОСТЬ Briańsk (Rosja), do 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca  Konin 2012. Nagrodę w postaci TABLETU ufundował Kazimierz Pałasz – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
 
GRAND PRIX
GRAND PRIX33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca ‘KONIN 2012, otrzymuje zespół:ЮНОСТЬ
z Briańska (Rosja)
za prezentację „СИЯНИЕ ДУШИ”, choreograf Сергей Новиков, który otrzymuje nagrodę w wysokości 1600zł.odTUI - CENTRUM PODRÓŻY UL. DWORCOWA 2 W KONINIE 
 
Podpisy komisji artystycznej.