Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal czas zacząć

Trwają przesłuchania wokalistów do 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W ogólnopolskich eliminacjach udziałbierze 274 wykonawców, w tym 16 zespołów. Eliminacjepotrwają do 17 marca br.


Najwięcej uczestników, bo aż 99, zgłosiło się w grupie najstarszej, 14-16 lat. W grupie do 8 lat pokaże swe umiejętności 24 wykonawców. W grupie 9-11 lat śpiewać będzie 76 uczestników.
W grupie wiekowej 12-13 lat wystartuje 59 wykonawców. Siedem zespołów mieści się w kategorii do lat 12, w kategorii 13-16 lat zaprezentuje się 9 zespołów.

Wokalistów przesłuchuje jury w składzie: Anna Serafińska – wokalistka jazzowa, dr nauk w zakresie wokalistyki, Krzysztof Pydyński – muzyk, dyrygent, aranżer i pedagog, Paweł Zielak – muzyk, kompozytor, aranżer, Ryszard J. Piotrowski – dr hab. sztuk muzycznych, muzyk, dyrygent. Komisji przewodniczyć będzie Janusz Tylman – muzyk, kompozytor i posiadacz wielu innych talentów.
Jury przesłucha także nagrania wokalistów z zagranicy. Na ich podstawie do 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, zakwalifikuje najlepszych. Podczas czerwcowych zmagań, na scenie w Koninie, wystąpią młodzi śpiewacy z Polski, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Bułgarii, Macedonii, Łotwy, Włoch, Danii, Turcji, Finlandii i Izraela – mówi Ryszard J. Piotrowski, kierownik biura festiwalu.

W tym roku koniński festiwal dziecięcy odbędzie się od 5 do 9 czerwca. Koncert galowy w Amfiteatrze ,,Na skarpie” odbędzie się w sobotę 8 czerwca. Poprowadzi go Tomasz Karolak.
Chcemy także, by festiwal został zauważony przez mieszkańców naszego miasta. Stąd czerwcowe przesłuchania wokalistów planujemy zorganizować na scenie przed Konińskim Domem Kultury. Będzie to okazja do integracji samych uczestników imprezy, ale także do pokazania młodych i uzdolnionych solistów i zespołów szerszej publiczności – podkreśla Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK i dyrektor 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Przypomnijmy.
Ogólnopolskie Eliminacje Dzieci Śpiewających 34. MDFPiT w Konińskim Domu Kulturypotrwają do 17 marca br.
Wstęp wolny!


Fot: Marcin Oliński

serv kdkkonin