Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

O nas

Około 135 tysięcy małych, od 5 do 16 lat, wykonawców – tylu doliczyliśmy się od roku 1979, kiedy to po raz pierwszy zostały zorganizowane Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych, kilkanaście lat później przekształcone w Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Ilu trzeba było organizatorów, by to towarzystwo, roześmiane, roztańczone i rozśpiewane, opanować? Niewielu, wystarczyła jedna instytucja – Koniński Dom Kultury. I, naturalnie, grono wypróbowanych współpracowników, finansowych dobrodziejów i w ogóle osób dzieciakom i nam sprzyjających.
 
A zatem... Pisać „o nas”, to przede wszystkim o organizatorach festiwalu. Pierwszym organizatorem festiwalu był Wojewódzki Dom Kultury. Potem, od roku 1988, Koniński Dom Kultury. Wymieniać wszystkich, którzy pracowali przy organizacji kolejnych festiwali byłoby kłopotliwe. Może przyjdzie czas na specjalną publikację o ludziach festiwalu… Na razie wiadomości bieżące, głównie o pracownikach Konińskiego Domu Kultury, z których większość przeszła przez kilka lat szkołę Wiesława Kaszubkiewicza a potem Krzysztofa Jaślara, wieloletniego dyrektora artystycznego festiwalu i reżysera widowisk galowych.
 
Dyrektorem festiwalu jest Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, kierująca działalnością Konińskiego Domu Kultury. Wszelkie prace przygotowawcze i w czasie trwania festiwalu koordynuje Robert Glapa (zastępca dyrektora KDK). Na co dzień, czyli przez cały rok, nad sprawami dotyczącymi festiwalu stara się zapanować Biuro MDFPiT, kierowane przez Danutę Nowicką. W pracach organizacyjnych uczestniczy także Impresariat KDK, kierowany przez Dorotę Gapską. To u nich schodzą się ścieżki uczestników, którzy muszą jeść i spać, a także chcą wiedzieć, gdzie jest plac zabaw, parking, basen, kiedy coś odjeżdża lub przyjeżdża itd., itd.
 
Podczas gorących dni festiwalowych w Biurze Festiwalu uczestników wita i na wszystkie pytania odpowiada Maria Gajewska. Nerwy uczestników przed prezentacjami koją nasi inspicjenci: Grzegorz Ambroziak, Marta Merdzińska, Małgorzata Ryszewska, Jacek Szczepankiewicz, Rafał Olszyna i Adam Jaroński oraz Andrzej Dusza, Jolanta Czerniak, Anna Ciesielska, Małgorzata Dębowska i Sławomir Pietrasiewicz. Za dźwięk, realizację muzyczną oraz oświetlenie odpowiadają: Ryszard Wojdak, Krzysztof Jurczak, Piotr Wojnarowski, Piotr Głowacki oraz koledzy z firmy http://audiolight.pl/ na czele z właścicielem Rafałem Zbytniewskim.
KDK nie jest z gumy, zatem by wszystko szło sprawnie, potrzebne są także garderobiane, czyli Teresa Krupa, Teresa Januszewska, Agnieszka Swacińska, Krystyna Woltman, Wiesława Cichocka i Sławomira Krysztofowicz. To co trzeba na każdy festiwal zbudować, połączyć (jeśli się rozłączyło), naprawić (co się zepsuło) jest domeną zespołu Dariusza Lisa, który tworzą: Józef Sutyła, Robert Lisiak, Andrzej Kozłowski, Robert Szczepankiewicz i Kamil Markowski. Obok zaprawiona w festiwalowych „bojach” księgowość, czyli Irena Olejniczak, Krystyna Sulkowska i Katarzyna Maćkowiak. Wszystkie sznurki festiwalowe zbiegają się w sekretariacie KDK, gdzie niepodzielnie panuje Anna Walczak.
 
Sporo krzątaniny organizacyjnej mają Małgorzata Kazuś, jako sekretarz jury wokalnego i Dariusz Intrys, sekretarzujący jury tanecznemu.
 
By o wszystkich wszystkim wszystko było wiadomo czuwa zespół prasowy, czyli Dorota Gapska, Joanna Sypniewska i Andrzej Dusza. Obok nich dokumentaliści fotografujący i filmujący: Andrzej Moś, Marcin Oliński, Zdzisław Siwik i Paweł Hejman.
 
Od lat eliminacje i koncerty finałowe festiwalu prowadzą: Ryszard Słowiński (Zespół Elektrowni PAK SA) – taniec i Jakub Przerwa – piosenka. Współpracują tłumacze: Anna Skibińska, Agnieszka Parus-Włodarczyk, Katarzyna Swędrowska i  Andrzej Bartosik.