Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Oferta dla sponsorów

                                                                                                                                                                                                                           Szanowni Państwo
 

     Koniński Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca to jedyne tego typu wydarzenie w Europie, które co roku przyciąga do Konina ponad 2 tysiące uczestników. W roku 2017 Koniński Dom Kultury będzie organizatorem już 38. edycji Festiwalu (7-11 czerwca).

Każdorazowo organizacja Festiwalu byłaby niemożliwa bez uczestnictwa dobrodziejów, wspierających KDK. Także na rok 2017 przygotowaliśmy dla Państwa ofertę sponsoringu, która z jednej strony służyć będzie prezentacji niezwykłej ekspresji małych artystów, z drugiej – prezentacji (reklamie) Państwa firm.

Co roku Festiwalowi w Koninie patronują: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka, UNICEF, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojewoda Wielkopolski, Prezydent Miasta Konina, Starosta Koniński.

Rangę wydarzenia dostrzegają także ogólnopolskie media. Patronują Festiwalowi Telewizja Polska S.A. – Redakcja TVP ABC. Dzięki temu reportaże festiwalowe oglądane są nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Stałym patronem wydarzenia, jest także Polska Agencja Prasowa, Polskie Radio są – Program 1 oraz lokalne media.

Festiwal koniński trafił na listę Euro Festiwali, dzięki czemu stał się partnerem dla innych europejskich festiwali. Zyskał także zainteresowanie wykonawców z całej Europy. Już dzisiaj nikogo nie trzeba przekonywać, że Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca jest marką kulturalną nie tylko Konina, ale także Wielkopolski i Polski.


 

Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz
Dyrektor
Konińskiego Domu KulturyOrganizatorem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, imprezy ogromnej, jest Koniński Dom Kultury oraz grono zaangażowanych współpracowników, finansowych dobrodziejów i w ogóle osób dzieciom i nam, organizatorom, sprzyjających. Festiwal ma swoją historię, którą opisaliśmy na naszej stronie www.festiwaldzieciecy.pl w zakładce „historia” (warto do niej zajrzeć). W roku 2018 realizujemy 39. edycję Festiwalu.
 

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to:


- najstarsza i największa dziecięca impreza w kraju i Europie, popularyzująca amatorski ruch artystyczny dzieci i młodzieży. Tylko w finałach Festiwalu prezentuje się co roku ponad 2 tysiące uczestników z całej Europy i krajów pozaeuropejskich

- edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, odkrywanie ich talentów oraz promowanie ich twórczości – to misja Festiwalu. W konkursie biorą udział wokaliści (soliści, duety, zespoły) i zespoły taneczne do 16 roku życia

- wielostopniowość eliminacji – do uczestnictwa w Festiwalu przygotowuje się co roku około 4 tysiące wokalistów i tancerzy. Pierwsze eliminacje zaczynają się w marcu, w finałach uczestniczy ponad 2 tysiące dzieciaków. Dzieci i młodzież oceniają dwa międzynarodowe zespoły jurorskie: gwiazdy estrady, autorzy tekstów, kompozytorzy, pedagodzy, choreografowie tańca, emisjoniści a także producenci i reżyserzy. Najlepsi mali artyści, nagrodzeni Aplauzami, występują w koncercie galowym transmitowanym także  przez Internet oraz rejestrowanym przez TV.

Konin Band Orchestra pod dyrekcją Ryszarda J. Piotrowskiego towarzy wokalistom od eliminacji po koncert galowy. Koniński Festiwal jest jedynym, w którym mali artyści występują z towarzyszeniem dużego zespołu orkiestrowego.

Debiutowało na konińskim Festiwalu wiele obecnych gwiazd polskiego filmu i estrady, m.in. Krzysztof Antkowiak, Marysia Sadowska, Patrycja Markowska, Marina Łuczenko, Margaret. Na Festiwalu Natalia Kukulska zasiadała w jury dziecięcym, a wystąpiła gościnnie Alicja Bachleda-Curuś.

Współpracowały z Festiwalem najwybitniejsze postaci polskiej estrady, teatru, filmu i telewizji, m.in. Ewa Bem, Marek Bałata, Danuta Błażejczyk, Olga Bończyk, Jacek Cygan, Urszula Dudziak, Stanisław Fiałkowski, Piotr Galiński, Zbigniew Górny, Justyna Holm, Krzysztof Ibisz, Krzysztof Jaślar, Jerzy Kryszak, Grażyna Łobaszewska, Wojciech Malajkat, Dorota Miśkiewicz, Agata Młynarska, Robert Rozmus, Jacek Skubikowski, Lora Szafran, Janusz Tylman, Joanna Koroniewska i wielu innych.

Dyrektorem festiwalu jest Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, na co dzień dyrektor Konińskiego Domu Kultury.
Wszelkie sprawy związane z Festiwalem prowadzi Biuro Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, którym kieruje Danuta Nowicka. Promocją Festiwalu zajmuje się Biuro Promocji i Komunikacji KDK, któremu szefuje Dorota Gapska.
 

PROMOCJA
Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie


Promocję imprezy corocznie opieramy na współpracy z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi.

Dodatkowo będzie przeprowadzona duża kampania reklamowa w portalach branżowych tanecznych oraz portalach redagowanych przez KDK: www.festiwaldzieciecy.pl oraz www.kdk.konin.pl . Na tych portalach znaleźć będzie można także wszystkie informacje dotyczące organizowanego Festiwalu.

W sprawie omówienia szczegółów promocji w czasie 39. Festiwalu prosimy kontaktować się z Biurem Promocji i Komunikacji KDK:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 63/211-31-33 w. 28 lub z Biurem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel: 63/211-31-33 w. 22.