Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

Regulamin, śpiewnik i sukces

Najpierw wyróżnienie na 35. Festiwalu w Koninie, potem zwycięstwo na festiwalu „Szansa” w Danii, teraz – udany występ w telewizyjnym show „Hit, hit, hurra” w TVP1. Śledzimy i cieszą nas sukcesy uczestników Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.


Aleksandra Czaplicka wyróżnienie otrzymała na 35. Festiwalu w 2014 roku, mając 10 lat. Mieszkanka Grajewa nagrodę otrzymała za wykonanie piosenki „Na krakowska nutę” (sł. Z. Książek, muz. J. Wojdak, A. Minkacz); jej instruktorką była Ewelina Kamińska. Udział Oli w telewizyjnym programie nadal  możecie śledzić. Przy okazji warto pamiętać, jak śpiewają uczestnicy Festiwalu, że „wpadnij, wpadnij do Konina, tu karierę się zaczyna…”. Najpierw jednak wypada przeczytać regulamin festiwalowy. W tych dniach trafiać będzie do ośrodków kultury, szkół itd.  regulamin 38. Festiwalu (jest też opublikowany obok, w zakładce: REGULAMINY).
 
W regulaminie 38. Festiwalu (7-11 czerwca 2017 r.) jest kilka ważnych informacji, określających warunki uczestnictwa w festiwalu. Kilka szczegółów podajemy w tekście „Nowości w 38. Festiwalu” (http://festiwaldzieciecy.pl/262-nowosci-w-38-festiwalu-new-in-38-festival-38). Dla nas, organizatorów, ale także dla Was ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na terminy i sposoby przesyłania zgłoszeń i materiałów festiwalowych. Ich przestrzeganie zdecydowanie Wam ułatwi przygotowanie się do eliminacji i finałów, organizatorowi da szansę na maksymalnie sprawne i przyjazne artystom zorganizowanie całej imprezy.

 

 

Przy okazji wokalistom i ich instruktorom polecamy śpiewnik „Hity festiwalowe”, który ukazał się drukiem w czasie 37. Festiwalu. Są w nim piosenki laureatki kilku edycji Konkursu na Piosenkę Dziecięcą i Młodzieżową. Ostatnie egzemplarze śpiewnika są dostępne jeszcze w Biurze Organizacyjnym Festiwalu. W tym roku, w czasie gali 37. Festiwalu, została zaprezentowana piosenka „Mamy siebie” (tekst: Mateusz Krautwurst, muzyka: Kamil Barański, Mateusz Krautwurst, aranżacja: Szymon Piotrowski). Piosenkę wykonali Ula Niśkiewicz i Jan Marczewski z towarzyszeniem Konin Band Orchestra pod dyrekcją Ryszarda J. Piotrowskiego .

 
Zatem… do spotkania już wkrótce.