Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

„Wpadnij, wpadnij do Konina”

„Wpadnij, wpadnij do Konina” tradycyjnie zabrzmiało na skwerze przed Konińskim Domem Kultury. To znak, że w mieście zaczyna się 43. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2023! Festiwalową piosenkę zaśpiewały dzieci ze Studio Piosenki Estradowej HIT Mariusza Urbaniaka, wśród nich była Laura Bączkiewicz, która reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji.

 

 

Uczestników imprezy powitała dyrektor Konińskiego Domu Kultury i dyrektor festiwalu – Elżbieta Miętkiewska. – Ten rok jest dla nas wyjątkowy. W tym roku w festiwalu uczestniczy największa w jego historii liczba uczestników – 2.700 młodych artystów z pasją. Wielkie brawa dla was! Po drugie – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznał nasz festiwal za najlepszą w kraju  imprezę pod względem edukacji kulturalnej – powiedziała Elżbieta Miętkiewska. Minister wsparł finansowo konińską imprezę, przekazując na jej organizację 350 tysięcy złotych.

Klucze do bram miasta tradycyjnie przekazał dzieciom prezydent Konina. – Rządźcie w mieście godnie i dobrze! Życzę wam, żeby podczas pobytu w Koninie nie zabrakło wam energii i zabawy.  My o to zadbamy!  Liczę też, że będziecie się dzielić ze swoimi znajomymi dobrą opinią o naszym mieście, o festiwalu oraz o tym, że fajnie było tutaj przebywać w gronie rówieśników – mówił prezydent Piotr Korytkowski.

Klucze od prezydenta odebrała trzyosobowa delegacja dzieci. Na scenie zaprezentowano też jury, które wybierze laureatów festiwalu. Kilkadziesiąt minut po otwarciu rozpoczęły się przesłuchania uczestników. W Domu Kultury Oskard odbywają się prezentacje wokalistów, w Konińskim Domu Kultury natomiast występują tancerze. Wieczorem poznamy artystów zakwalifikowanych do piątkowych koncertów finałowych.

Dzisiaj o 20:30 na scenie przed Konińskim Domem Kultury ze specjalnym koncertem dla uczestników festiwalu i mieszkańców wystąpi Magda Bereda. 

 

Fot. Zdzisław Siwik

serv kdkkonin