Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Gala 39. Festiwalu

Najpierw sprzed Konińskiego Domu Kultury ruszył kolorowy korowód uczestników 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (9 czerwca 2018). Taki roześmiany i żywiołowo reagujący korowód zdarza się w Koninie tylko raz do roku. A kiedy amfiteatr „Na skarpie” wypełnił się widzami, jurorzy odczytali werdykt i zaczęła się ceremonia wręczania Aplauzów i wyróżnień. 

„Witajcie w naszej bajce”! Lądowanie Pana Kleksa (czyli Tomasza Kammela) i prezentacje najlepszych z najlepszych. Już bez stresu, ale na pełnym gazie: Aplauzy były paliwem napędowym dla każdego z nagrodzonych.

Pamiętano też o koleżankach, które nie mogły wziąć udziału w festiwalu – Zespół ATOM z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hubal” w Białymstoku Złoty Aplauz w kategorii inscenizacja street dance do lat 16 dedykował Marysi.

Ekspresję młodych artystów, szczególnie zespołów tanecznych, dodatkowo podkreślała magiczna scenografia, wyczarowana przez TSE Grupa z Pruszkowa. Wokalistów mocno wspierała Konin Band Orchestra. Słowem, jak usłyszeliśmy: bajkowa Akademia dziecięcego szczęścia. Na koniec, tradycyjnie, wszyscy znaleźli się na scenie, śpiewając „Wpadnij, wpadnij do Konina” i – też tradycyjnie – wybuchły fajerwerki znakomicie zgrane z „Rydwanami ognia” Vangelisa. Oto co z tej niezapomnianej gali festiwalowej zarejestrowali nasi fotoreporterzy: Marcin Oliński i Zdzisław Siwik.

serv kdkkonin