Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Aplauz dla Dobrodziejów

- Nie ma możliwości, by zorganizować tak dużą imprezę, jak Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, bez sponsorów, partnerów i patronów – twierdzi Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor Konińskiego Domu Kultury. – Przed rozpoczęciem 34. festiwalu mogę powiedzieć: mamy sprawdzonych patronów, partnerów i dobrodziejów.


Od wielu lat patronat honorowy nad konińskim festiwalem sprawują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rzecznik Praw Dziecka. Stałym patronem jest UNICEF. Wśród patronów są także: wojewoda wielkopolski i marszałek województwa wielkopolskiego, prezydent Konina i starosta koniński. W tym roku do tego szacownego grona dołączył Jerzy Buzek, premier RP w latach 1997-2001, poseł do Parlamentu Europejskiego od 2004 roku i jego przewodniczący w latach 2009-2012.

Partnerami mocno wspierającymi Koniński Dom Kultury, organizatora festiwalu, są samorządy i administracja samorządowa Konina i powiatu konińskiego, konińskie firmy samorządowe: MZK, Obiekt Rekreacyjno-Sportowy „Rondo”, MOSiR i hotel „Konin” a także spółka proArti.

Współpracę medialną z organizatorami festiwalu zadeklarowały wszystkie konińskie redakcje prasowe, radiowe, telewizyjne oraz portale internetowe. Także redakcje poznańskie: Radio „Merkury” i dziennik „Głos Wielkopolski”. To daje nadzieję, że nie będzie takiego miejsca, do którego nie dotarłaby informacja o zmaganiach i sukcesach uczestników festiwalu. Dodajmy, że tradycyjnie patronat medialny sprawuje także Polska Agencja Prasowa, zaś TVP SA zdecydowała się - po raz pierwszy – sprawować patronat jako korporacja, a nie jej wybrane redakcje.

Srebrnym Sponsorem, czyli takim, który przeznaczył najwięcej pieniędzy na wsparcie organizacji festiwalu, w tym roku jest Jeronimo Martins Polska SA w Warszawie (jest właścicielem sieci sklepów „Biedronka”). Brązowym Sponsorem jest Zespół Elektrowni PAK SA w Koninie. Lista wszystkich dobrodziejów jest długa: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie, Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie, MONA Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Koninie, AQUAPARK Kalisz, Instytut Kosmetologii IMAGE w Koninie, Zakład Fryzjerski JOANNA w Koninie, Fabryka Wrażeń „Rodzinne Centrum Rozrywki” w Koninie, Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy WITYNG w Mikorzynie, Eden, UNIQA TU są Agencja Generalna w Koninie i UNIQA TU są w Łodzi Przedstawicielstwo w Koninie, Młodzieżowa Rada Miasta, Hydrostal Konin, Intermarche, Deichmann oraz Polski Związek Tańca FREESTYLE. Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz: – Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy i... już przyznajemy pierwszy Aplauz, Aplauz dla Dobrodzieja. Bez Państwa wsparcia trudno byłoby myśleć o przyjęciu w Koninie w tym roku około 2200 uczestników z całego kraju i z zagranicy. Mamy wielką nadzieję, że dzięki temu Konin w czasie festiwalu będzie postrzegany jako miasto z pozytywną energią. I że z taki wyobrażeniem o naszym mieście wyjadą wszyscy uczestnicy.
serv kdkkonin