Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Uwaga, uwaga – ruszamy!

No i się zaczyna. Już po raz 35. rusza wesołe miasteczko (inni mówią: machina), jakim jest Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Dzisiaj publikujemy regulamin przyszłorocznego festiwalu.


Że festiwal jest jak wesołe miasteczko – to oczywiste, ponad 2 tysiące uczestników festiwalowych finałów nadaje miastu kolorytu niebywałego, pełnego gwaru, wirującego tańcem i piosenką. A że to machina? Przypomnijmy, że łącznie z eliminacjami w festiwalu uczestniczy ponad 4 tysiące dzieci do lat 16. By wszyscy przygotowali się do startu w festiwalu, machina organizacyjna musi być sprawna. I odpowiednio duża.
W regulaminie 35. Festiwalu jest kilka nowości, ale bardziej to kosmetyka, niż przewrót kopernikański. Szczególnie widać to przy okazji konkursu tanecznego; w tym przypadku wróciliśmy do „starego” nazewnictwa kategorii tanecznych, zgodnie z sugestiami uczestników festiwalu. Prosimy się z nim dokładnie zaznajomić i… polubić. Określiliśmy w nim także daty oraz wszystkie inne warunki udziału we wstępnych eliminacjach, finałach i festiwalowej gali. Festiwal odbędzie się w dniach 4-8 czerwca 2014 r. Jest także „coś” o nagrodach.

Wszystko wskazuje, że na jubileuszowym 35. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca pojawi się więcej, niż dotychczas uczestników zagranicznych. O zainteresowaniu konińskim festiwalem i deklaracjach uczestnictwa mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury:


 

serv kdkkonin