Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Konkurs kompozytorski ruszył

Kolejny konkurs kompozytorski na piosenkę dziecięcą i młodzieżową organizuje Koniński Dom Kultury. - Przyczynkiem do ogłoszenia konkursu są w szczególności kolejne edycje Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, w czasie których instruktorzy mówią o trudnościach ze znalezieniem nowego repertuaru dla swoich młodych wykonawców. Na brak nowego repertuaru uwagę zwracają także festiwalowi jurorzy – mówi Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK.To będzie trzeci konkurs kompozytorski. Z dwóch poprzednich są już pierwsze cenne kompozycje. Przypomnijmy choćby, że podczas gali 34. Festiwalu, w czerwcu bieżącego roku, zaprezentowane zostały trzy kompozycje, nagrodzone w drugim konkursie: „Brat w kąpieli” - muzyka i tekst: Ewa Krysian – Stargard Szczeciński (I nagroda), „Afryka”– muzyka: Aleksander Nowacki - Warszawa, tekst: Bogdan Loebl – Józefów (II nagroda) i „Świat pełen bajek” – muzyka i tekst: Katarzyna Rokicka – Warszawa (III nagroda). Na ten konkurs nadesłano aż 63 kompozycje. Koniński Dom Kultury, organizator Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, ze wszystkich nagradzanych kompozycji, aranżowanych na Konin Band Orchestra, od sześciu lat towarzyszącej uczestnikom festiwalu, zamierza stworzyć specjalne wydawnictwo muzyczne.

Konkurs kompozytorski KDK organizuje przy współudziale Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR oraz ZAIKS. Dyrektor KDK: - Konkurs na piosenkę dziecięcą i młodzieżową obejmuje wszystkie kategorie wiekowe przewidziane regulaminem Festiwalu: do 8 lat, 9-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat. Liczymy, że dzięki Państwu powstaną piosenki napisane pod konkretne kategorie wiekowe, także pod kątem festiwalowego koncertu galowego, ale nie tylko. Mamy nadzieję na „pojawienie” się piosenek bawiących, cieszących, uczących, bardzo „scenicznych” itd., itd.

Na naszej internetowej stronie festiwalowej, w zakładce: regulaminy, znajduje się regulamin konkursu oraz konieczne do pobrania oświadczenia uczestników konkursu. Najważniejszym warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie anonimowo prac konkursowych, oznaczonych godłem, do 10 lutego 2014 r.

Janusz Tylman, muzyk, kompozytor i aranżer, przewodniczący drugiego konkursu kompozytorskiego i przewodniczący jury festiwalu (dzieci śpiewających) twierdzi, że: - Nie zawsze na koniński Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca trafia dziecko z piosenką dostosowaną do jego wieku i możliwości wokalnych. Konkurs może pomóc instruktorom i rodzicom w wyborze najodpowiedniejszego repertuaru. Dla twórców zaś jest to znakomite miejsce do promowania twórczości kompozytorskiej i literackiej.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że w Koninie tylko na finałach festiwalu pojawia się ponad 2 tysiące wykonawców. Kolejny festiwal, już 35., odbędzie się w dniach 4-8 czerwca 2014 r.

I jeszcze informacja dla uczestników konkursu kompozytorskiego: w razie pytań prosimy zwracać się do Biura Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, którym kieruje Ryszard Jarosław Piotrowski, a na co dzień kontakt z uczestnikami konkursu trzyma Danuta Nowicka; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (+48)63-211-31-30 w. 22. Proszę też o zaglądanie na stronę festiwalową www.festiwaldzieciecy.pl stronę Konińskiego Domu Kultury www.kdk.konin.pl oraz www.kulturalnykonin.pl gdzie zamieszczane będą bieżące informacje festiwalowe i konkursowe.


 

serv kdkkonin