Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Julia pierwsza w Finlandii

Julia Kołodziejczyk, wokalistka z Konińskiego Domu Kultury, zdobyła pierwsze miejsce na IV Międzynarodowym Festiwalu Pop & Folk Arts ,,Northern Lights 2014'' w Turku w Finlandii. Ten występ był szczególną nagrodą otrzymaną na 34. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.


Julia dopiero od roku śpiewa w studio wokalnym KDK, jej instruktorką jest Anna Ciesielska. W 2013 roku, podczas 34. Festiwalu, jako piętnastolatka wykonała piosenkę „New York State of Mind” (sł. Billy Joel, muz. Billy Joel) wyśpiewując wyróżnienie w kategorii 14-16 lat. Dodatkową nagrodę, udział w festiwalu na zaproszenie Międzynarodowego Kulturalnego Stowarzyszenia w Turku (Finlandia) oraz SEM Consulting Oy, wręczyła jej Krystyna Piotrowska, muzyk, kompozytor, pedagog, promująca młode talenty w Polsce i zagranicą (Krystyna Piotrowska była jedną z jurorek naszego Festiwalu).

Festiwal w fińskim Turku promuje różnorodność i kreatywność artystyczną. Jego organizatorzy za cel stawiają sobie ustanowienie i wzmocnienie przyjaźni i twórczych związków między uczestnikami z różnych miast i krajów. Każdy z solistów i zespołów ma na nim do wykonania dwie piosenki. Oceniało ich międzynarodowe jury, złożone z sędziów z Rosji, Szwecji, Francji, Ukrainy i Finlandii. Julia Kołodziejczyk rywalizowała (9-12 stycznia 2014 r.) w grupie solistów od 13 do 16 lat. Zaśpiewała „Titanium” (autorzy: Sia Furler, David Guetta, Giorgio Tuinfort, Nik van de Wall) oraz „Give your heart a break” (autorzy: Josh Alexander, Billy Steinberg). Ich wykonanie dało jej pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Dodajmy, że Julia Kołodziejczyk jest uczennicą 3 klasy II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, w klasie fortepianu.

 
Julia Kołodziejczyk, I miejsce na  IV Międzynarodowym Festiwalu
Pop & Folk Arts ,,Northern Lights 2014'' w Turku w FinlandiiJulia Kołodziejczyk, wyróżnienie na 34. Międzynarodowym
Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2013
(w kategorii solistów 14-16 lat)

serv kdkkonin