Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal marką Wielkopolski w Europie

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie jako marka Wielkopolski w Europie, pokazany zostanie w filmie promocyjnym nasz region z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.


Film przygotowywany jest przez TVP Info. Nagrania do Wielkopolskiej odsłony filmu odbędą się 29 kwietnia na placu Mickiewicza w Poznaniu.
O festiwalu, jego historii oraz jubileuszowej tegorocznej edycji przedsięwzięcia, mówić będzie Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor Konińskiego Domu Kultury i dyrektor MDFPiT.
- Zaproszenie do telewizyjnego projektu jest dla festiwalu ogromnym wyróżnieniem, ale i podkreśleniem jego rangi w Europie. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest on marką wyróżniająca region Wielkopolski w Unii Europejskiej. A wszystko to za sprawą jego międzynarodowości, bardzo wysokiego poziomu oraz niespotykanej atmosfery – stwierdziła Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz.
Tanecznie, to największe muzyczne wydarzenie w Europie, skierowane do dzieci i młodzieży do lat 16-tu, pokaże Formacja Disco Dance Fuks z Konińskiego Domu Kultury.
Młodzi tancerze to Mistrzowie Polski oraz laureaci wielu turniejów. To także 10-ta mini formacja na świecie według IDO (Światowej Organizacji Tańca).
Fuks prowadzony przez Jacka Szczepankiewicza i Klaudię Dutkiewicz, to również wielokrotny zdobywca Aplauzów na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.


foto: Marcin Oliński

Formacja Disco Dance Fuks podczas gali 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu
Piosenki i Tańca w Koninie.
 

serv kdkkonin