Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal okiem rodziców

Rodzice są zawsze najważniejszymi i najwierniejszymi kibicami poczynań artystycznych swoich dzieci. Prawda to znana, ale zawsze warto ją głosić, zwłaszcza, gdy otrzymujemy jej potwierdzenie. Tym razem napisała do nas pani Danuta Andersz, mama Alana Andersza, przepraszam – pana Alana Andersza.


W związku z materiałem, który nakręcili Państwo z moim synem Alanem, przesyłam kilka zdjęć, które być może, zechcą Państwo również wykorzystać. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa, wykonane w czasach wspólnej zabawy na festiwalach w Koninie, które to czasy do dzisiaj wspominamy z sentymentem. Gratuluję organizatorom kontynuacji tak wspaniałej imprezy dla dzieci (również rodziców) jaką jest festiwal koniński.
Pozdrawiam
Danuta Andersz

Alan Andersz i jego „czasy zabawy” są związane ze startami w konińskim Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca warszawskiej formacji tańca towarzyskiego „Kamion Dance”, prowadzonej przez Piotra Galińskiego. Formacja ta kilkakrotnie zdobywała na festiwalu Złote Aplauzy, była laureatką Grand Prix, po czym zdobywała m.in. mistrzostwo świata. Wywodząc się z niej Alan stał się tancerzem grupy V2, prowadzonej przez Agustina Egurrolę i formacji Jazz One, prowadzonej przez choreografa Pawła Michno. Taniec zaprowadził (w 1999) Alana przed kamery filmowe; znany jest m.in. z ról Patryka z seriali „39 i pół” czy Pawła w „Na Wspólnej”. Jest jednym z czołowych zawodników w Polsce w paintballu, występując w drużynie Warsaw United. Zawsze jednak wraca do tańca – występował w VIII edycji programu „Taniec z gwiazdami”, gdzie jego partnerką była Blanka Winiarska (zajęli 6 miejsce), a od marca 2012 roku jest jurorem w tanecznym programie telewizyjnym „Got to Dance. Tylko Taniec”.


Przypomnijmy jednak, dzięki jego mamie, jak Kamion Dance” i Alan Andersz przed laty się prezentowali…

 

serv kdkkonin